O'Cool vraagt bescherming tegen schuldeisers
nieuwsDe diepvriesvoedingsketen O'Cool heeft vorige week een verzoekschrift tot gerechtelijke reorganisatie in het kader van de wet continuïteit ondernemingen ingediend en vraagt daarmee bescherming tegen zijn schuldeisers. De directie wil weinig kwijt over de situatie, maar bevestigt dat ze een plan voorbereidt dat de “toekomst van de onderneming zal veiligstellen”.
Volgens De Tijd zouden verschillende diepvriesproducenten, zoals Lutosa en Unilever (Ola), de voorbije maanden hun leveringen aan de keten hebben stopgezet, en zouden anderen klagen over het uitblijven van betalingen. Ook met de uitbetaling van de lonen heeft het bedrijf de jongste tijd moeite, stelt vakbondssecretaris Philip Joosten. “Nochtans was het resultaat van vorig jaar niet dramatisch. Die van 2010 waren zelfs nog goed. Maar intussen zijn we een jaar verder en heeft de crisis toegeslagen. Ons klantenbestand is er in ieder geval niet op vooruitgegaan.”
O’Cool wijzigde vorig jaar van strategie door het aanbod droge voeding te schrappen, het aantal diepvriesproducten verder uit te breiden en een drastische prijzenverlaging door te voeren. Daarmee had O’Cool het volgens De Tijd gemunt op Colruyt, die vandaag de grootste diepvriesverkoper is in België.
Professor Gino Van Ossel van Vlerick School stelt dat dat meteen het grootste probleem is voor O’Cool. “Alle grote warenhuisketens hebben de jongste jaren hun diepvriesafdelingen uitgebreid en daarmee de diepvriesmarkt naar zich toegetrokken. Het is vandaag niet meer nodig om naar een diepvriesketen als O’Cool te gaan, voor die paar diepvriesproducten die wij kopen. Want Belgen zijn geen grote diepvrieseters en kopen zeker geen grote voorraden voor de diepvries in”, zegt hij in Gazet van Antwerpen.
Hoe de toekomst van O’Cool eruitziet, is nog niet duidelijk. Eerst moet de Gentse rechtbank van koophandel beslissen of de keten gerechtelijke bescherming krijgt. De winkels blijven voorlopig in ieder geval open. O’Cool telt in België 440 personeelsleden en 120 winkels.
Bron: Belga/Gazet van Antwerpen/De Tijd