Landbouwtoelevering zorgt voor jobs in Waaslandhaven

nieuws
In het 120 hectare grote Logistiek Park Waasland zullen zich binnenkort enkele landbouwtoeleveringsbedrijven vestigen die samen voor honderden nieuwe banen moeten zorgen. Door zijn ligging dichtbij de haven en vlakbij de E34 zijn bouwgronden op de site erg in trek, aldus voorzitter van de Maatschappij Linkerscheldeoever (MLSO), Boudewijn Vlegels.
9 september 2016  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:36

In het 120 hectare grote Logistiek Park Waasland zullen zich binnenkort enkele landbouwtoeleveringsbedrijven vestigen die samen voor honderden nieuwe banen moeten zorgen. Door zijn ligging dichtbij de haven en vlakbij de E34 zijn bouwgronden op de site erg in trek, aldus voorzitter van de Maatschappij Linkerscheldeoever (MLSO), Boudewijn Vlegels.

In de westelijke zone van het Logistiek Park Waasland zijn de eerste vier concessies toegewezen, samen goed voor meer dan 250 nieuwe banen. De twee grootste spelers zijn chemiebedrijf Ahlers en de Aertssen Groep, maar met Real en Agrityre zetten ook lokale bedrijven de stap naar het havengebied. Het Logistiek Park Waasland is in totaal 120 ha groot en zal op termijn een duizendtal banen opleveren, aldus de MLSO.

“Het gaat om een toplocatie”, zegt voorzitter Boudewijn Vlegels. “We zitten hier immers vlakbij de E34. Door het archeologisch onderzoek liep de ontwikkeling van deze fase wel vertraging op. Momenteel zijn de archeologen trouwens nog aan de slag. Er wordt nu 35 ha toegewezen en eind volgend jaar nog eens 15 ha. De vraag is in ieder geval groter dan het aanbod.”

Het grootste perceel gaat naar de Aertssen Groep uit Stabroek, gekend voor zijn kranen en speciaal transport. De groep wil in Verrebroek haar logistieke activiteiten sterk uitbreiden. "We starten hier een distributiecentrum voor constructie- en landbouwmachines", zegt Sam Aertssen. "De onderdelen komen in stukken toe. We bouwen hier ateliers met rolbruggen zodat ter plaatse machineonderdelen geassembleerd kunnen worden op maat van de klant.”

“De nabijheid van de roro- en containerterminals maken van het Logistiek Park Waasland een unieke uitvalsbasis voor verdere distributie naar Europa, Afrika, Rusland en het Midden-Oosten,” zo klinkt het nog. Aertssen Logistics zal hiervoor 15 miljoen euro investeren in een terrein van 100.000 vierkante meter en mikt op termijn op 100 jobs. Verder krijgt ook Ahlers er een plaats, net als Real en Agrityre, een groothandel in landbouw- en industriebanden. 

Bron: Het Nieuwsblad

Beeld: Google Maps

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek