nieuws

Champagneboeren dumpen 1,2 miljard flessen

nieuws
Met eindejaar in zicht verkopen de supermarktketens champagne voor minder dan tien euro. De champagneboeren zitten als gevolg van de crisis immers met een stock van 1,2 miljard flessen en de meeste champagne die ouder is dan twee jaar, wordt ondrinkbaar. Bovendien leverde de nieuwe oogst 9,3 procent meer op dan vorig jaar.
9 november 2009  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:10
Lees meer over:

Met eindejaar in zicht verkopen de supermarktketens champagne voor minder dan tien euro. De champagneboeren zitten als gevolg van de crisis immers met een stock van 1,2 miljard flessen en de meeste champagne die ouder is dan twee jaar, wordt ondrinkbaar. Bovendien leverde de nieuwe oogst 9,3 procent meer op dan vorig jaar.

Volgens het marktonderzoeksbureau AC Nielsen is de export van champagne tijdens de eerste helft van dit jaar met twintig procent gedaald. Ook vorig jaar gingen de bubbels al niet vlot de deur uit. De export daalde met 6,4 procent en de Fransen zelf dronken ook 3,6 procent minder champagne.

"Er zijn champagneboeren die echt zwaar in de schulden zitten", zegt voorzitter Dominique Pierre van de grootste coöperatie in de Champagnestreek. "Zij worden nu verleid om hun champagne onder de kostprijs te dumpen in de supermarkten, maar op termijn leidt dit tot een aantasting van de symbolische waarde van champagne".

Die conclusie is volgens wijnkenner Alain Bloeykens nog wat voorbarig. "De grote champagnehuizen kijken bewust de kat uit de boom, want eigenlijk hadden ze nog veel grotere kortingen kunnen en misschien wel moeten geven. Alles zal afhangen van de verkoop. Als die tegenvalt, zitten ze écht met een probleem".

Carrefour verkoopt vanaf woensdag drie 'premier prix-champagnes' voor 9,99 euro. Grote champagnehuizen geven kortingen van 3 à 4 euro op een fles tussen 22 en 30 euro. Intussen verliest de champagne jaar na jaar terrein aan de goedkopere Spaanse cava. De Spaanse producenten gaan overigens in het tegenoffensief. "Op hun beurt geven ze kortingen van 1 à 2 euro op een fles van 7 à 8 euro. Ik heb de indruk dat iedereen elkaar aan het doodconcurreren is", stelt Bloeykens vast. 

Bron: Het Nieuwsblad/Het Laatste Nieuws

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek