nieuws

Consumptie van verse groenten en fruit daalde in de EU

nieuws
Freshfel Europe, de federatie van de handel en distributie in verse groenten en fruit, maakte onlangs een analyse van de trends in productie, handel en consumptie van verse groenten en fruit in de EU en in elk van de 27 lidstaten afzonderlijk. Zowel de consumptie van verse groenten (-0,5%) als die van fruit (-6%) kenden een terugval in 2009.
28 februari 2011  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:58

Freshfel Europe, de federatie van de handel en distributie in verse groenten en fruit, maakte onlangs een analyse van de trends in productie, handel en consumptie van verse groenten en fruit in de EU en in elk van de 27 lidstaten afzonderlijk. Zowel de consumptie van verse groenten (-0,5%) als die van fruit (-6%) kenden een terugval in 2009 en blijven onder het gemiddelde van 2004 tot 2009.

De ‘consumptie monitor’ toont dat in 2009 gemiddeld 250 gram fruit per dag en per hoofd van de bevolking werd geconsumeerd. Samen met de 230 gram groenten die gemiddeld genuttigd werden, komen de Europeanen boven de dagelijkse minimumhoeveelheid van 400 gram die de Wereldgezondheidsorganisatie aanbeveelt.

“Bijna de helft van de lidstaten haalt de aanbevolen 400 gram per dag amper of niet”, betreurt Freshfel-bestuurder Philippe Binard. “Samen met de gedaalde consumptie toont dit aan dat we moeten volharden in de inspanning om de consumptie van verse groenten en fruit aan te moedigen bij EU-burgers”, aldus Binard.

Freshfel kondigt aan dat zij overheden en consumenten verder zal voorlichten omtrent de voordelen van verse groenten en fruit. De organisatie deelt naar eigen zeggen die verantwoordelijkheid met de overheden zelf. “Zij moeten via gezondheidscampagnes de consument tot een gezonder dieet aanmoedigen”, aldus Freshfel.

Behalve de consumptie, bracht Freshfel ook de productie, import en export van verse groenten en fruit in kaart. De productie van fruit bleef in 2009 2,7 procent onder het gemiddelde van de vijf voorgaande jaren. Die trend tekende zich nog sterker af bij de verse groenten waarvan er in 2009 11,5 procent minder geteeld geproduceerd werden dan tijdens de vijf jaar voordien.

In 2009 nam ook de import van fruit uit derde landen af met 8,1 procent ten opzichte van 2008. De 11 miljoen ton die geïmporteerd werd, is wel een kleine volumeverhoging van 1,2 procent in vergelijking met de periode 2004-2009. De import van groenten lag in 2009 met 1,8 miljoen ton amper hoger dan in 2008, maar stak met 17,5 procent wel fors uit boven het vijfjarig gemiddelde.

De export van fruit steeg in één jaar tijd met 13,4 procent en lag in 2009 met 2,9 miljoen ton ook 27 procent boven het vijfjarig gemiddelde. De export van verse groenten kon de stijging van 2008 niet doortrekken in 2009. Hoewel het exportvolume met 1,5 miljoen ton nog 15 procent hoger ligt dan het vijfjarig gemiddelde, is dit een daling met 7,3 procent tegenover 2008.

Meer info: Freshfel Consumption Monitor

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek