Winst Nestlé voor het eerst in zes jaar gedaald
nieuwsOok het grootste levensmiddelenconcern ter wereld voelt de crisis. Nestlé heeft in het eerste halfjaar met 34,2 miljard euro anderhalf procent minder omzet geboekt. De nettowinst daalde met 2,8 procent tot 3,31 miljard euro, tegenover 3,40 miljard in de eerste zes maanden van 2008. Dat maakte het concern woensdag in Vevey bekend.
De eerste winstdaling in zes jaar tijd valt te verklaren door het terugbrengen van de participatie in Alcon Inc., een bedrijf in oogverzorging, van 77 naar 52 procent, en de lagere verkoop van Perrier flessenwater, een van de hardst getroffen divisies omdat consumenten en bedrijven minder spenderen. Nestlé haalt circa 10 procent omzet uit de waterdivisies.
De organische groei, een van de belangrijkste kerncijfers voor Nestlé, daalde in de eerste jaarhelft tot 3,5 procent. In het eerste kwartaal van 2009 was dat nog 3,8 procent. Analisten hadden gerekend op 3,8 procent en verwachten voor heel 2009 4 procent.
Meer informatie: Nestlé half-year results
Bron: Belga