Vrijwaart Nijpels Hedwigepolder van natuurherstel?

nieuws
Ed Nijpels, tot mei nog commissaris van de koningin in Friesland, leidt de commissie natuurherstel Westerschelde. In opdracht van de Nederlandse minister van Landbouw, Gerda Verburg, gaat deze commissie kijken naar alternatieven voor de Hedwigepolder in Zeeland die voor natuurherstel onder water dreigt te worden gezet. De Nederlandse Tweede Kamer, die moeite heeft met gedwongen ontpoldering van dit gebied, heeft Verburg om zo'n onderzoek gevraagd.
8 februari 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:02
Ed Nijpels, tot mei nog commissaris van de koningin in Friesland, leidt de commissie natuurherstel Westerschelde. In opdracht van de Nederlandse minister van Landbouw, Gerda Verburg, gaat deze commissie kijken naar alternatieven voor de Hedwigepolder in Zeeland die voor natuurherstel onder water dreigt te worden gezet.

De Nederlandse Tweede Kamer, die moeite heeft met gedwongen ontpoldering van dit gebied, heeft Verburg om zo'n onderzoek gevraagd. Nederland en België hebben afspraken gemaakt over verdieping van de Westerschelde om de haven van Antwerpen beter bereikbaar te maken voor grote schepen. De schade die dat berokkent aan de natuur moet worden gecompenseerd.

De vijfkoppige commissie brengt uiterlijk op 1 november advies uit. De ontpolderingsplannen roepen weerstand op onder veel Zeeuwen. Weinigen hebben dan ook hun grond verkocht om natuurherstel mogelijk te maken.(KS)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek