Alweer vrijspraak gevraagd in dossier kruidenmengsels

nieuws
In het hormonendossier van de Spaanse kruidenmengsels uit 2005 moet de ene verdachte na de andere zich verantwoorden voor de rechtbank. De advocaten van vader en zoon L. uit Kruishoutem vragen de vrijspraak voor hun cliënten. "In het 47 pagina's dikke dossier zit geen enkel bewijs van de betichting", luidt het. De openbare aanklager vroeg uitstel tot 28 februari om het dossier zo goed mogelijk aan te vullen.
8 februari 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:02
In het hormonendossier van de Spaanse kruidenmengsels moet de ene verdachte na de andere zich verantwoorden voor de rechtbank. De advocaten van vader en zoon L. uit Kruishoutem vragen de vrijspraak voor hun cliënten. "In het 47 pagina's dikke dossier zit geen enkel bewijs van de betichting. Het enige waarop het openbaar ministerie zich baseert, is een bekentenis van mijn cliënt dat hij de kruiden heeft gekocht en toegediend. Maar dat is nog geen bewijs. Het openbaar ministerie faalt in haar bewijsvoering en daarom vragen wij de vrijspraak", zegt advocaat Filip Van Hende.

In mei 2005 kregen 170 vetmesters en veevoederbedrijven in Vlaanderen speurders over de vloer naar aanleiding van een internationale hormonenzwendel met kruidenmengsels. De firma Ameloot uit Veurne verdeelde de biokruiden waarin dexamethasone bleek te zitten, een product dat dieren versneld deed aandikken. "Georges en Yves L. hebben al een strafverleden wat hormonen betreft en hier gaan ze weer over de schreef. De zoon heeft de kruiden toegediend aan de dieren van zijn vader", vorderde het openbaar ministerie zeer bondig.

Volgens de verdediging is een vrijspraak op zijn plaats. "Nergens in het dossier staat wat hij heeft aangekocht, wat er in de kruiden zat, aan welke dieren het werd toegediend. Er is bovendien geen pv dat staaft dat er producten in beslag zijn genomen", klonk het bij de verdediging. De openbare aanklager vroeg uitstel tot 28 februari om het dossier zo goed mogelijk aan te vullen.(KS)

Bron: Het Laatste Nieuws

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek