nieuws
Vogelgriep duikt op bij hobbykweker in Duitsland
nieuwsVoor de eerste keer in meer dan een jaar is de gevaarlijke variant van vogelgriep opgedoken op een kwekerij in Duitsland. De besmettingen die eerder deze week werden gemeld, troffen alleen wilde vogels. Uit tests bleek intussen dat een gans van een hobbykweker uit Thüringen besmet was met het H5N1-virus. De vier ganzen en vijf eenden van de kweker in kwestie werden preventief gedood. In de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is het virus zich intussen sterk aan het uitbreiden.
6 juli 2007
Voor de eerste keer in meer dan een jaar is de gevaarlijke variant van vogelgriep opgedoken op een kwekerij in Duitsland. De besmettingen die eerder deze week werden gemeld, troffen alleen wilde vogels. Uit tests bleek intussen dat een gans van een hobbykweker uit Thüringen besmet was met het H5N1-virus. De vier ganzen en vijf eenden van de kweker in kwestie werden preventief gedood.
In de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is het virus zich intussen sterk aan het uitbreiden. Daar is de vogelgriep intussen ontdekt bij 153 dode wilde vogels. Het zijn vooral futen en geoorde futen die aan het virus bezweken zijn. Ook in de deelstaten Beieren, Saksen en Thüringen is de vogelgriep de voorbije twee weken opgedoken.(KS)
Bron: Belga