Vijf jonge reclamemeiden wagen zich aan kookboek
nieuwsIn FOOD staan 260 recepten voor pasta's, visgerechten, slaatjes en vleesgerechten die in maximaal dertig minuten te bereiden zijn. Alle ingrediënten zijn per werkweek gebundeld in een boodschappenlijstje, om geen tijd te verliezen in de supermarkt. FOOD is een idee van vijf jonge reclamemensen: Veerle Van Cauwenbergh (Edison), Marit Ginevro (ex-Duval Guillaume, nu freelanceconsultant), Leen Haesen (ex-LG&F, werkt nu als designer in Milaan), Kristin Berckmans (ex-Duval Guillaume, nu The Young Ones) en Lisa De Hert (Proximity BBDO) richtten voor deze gelegenheid een eigen uitgeverij op, Mateos.
"We hebben met een aantal uitgevers gesproken, maar omdat we precies wisten wat we wilden, hebben we zelf een kleine uitgeverij opgericht", legt Marit Ginevro uit. De vijf reclamemeiden hebben vooral vanuit hun eigen ervaring gewerkt. Het boek is in de eerste plaats bedoeld voor actieve mensen met een druk sociaal leven. "FOOD zien we eerder als een antwoord op onze concrete behoeften - snel lekker en gezond eten na een drukke werkdag - dan als een culinair verhaal", zegt Marit Ginevro.
FOOD viel alvast in de smaak van Gourmand, een toonaangevende organisatie uit Madrid die de beste kookboeken wereldwijd bekroont. FOOD werd dit jaar verkozen tot 'Innovatiefste kookboek' en 'Beste makkelijke receptenkookboek'. In de eindejaarsperiode is het kookboek verkrijgbaar met een zakagenda voor 2008. "In de agenda zijn de boodschappenlijstjes uitscheurbaar opgenomen", legt Marit Ginevro uit. "Heel handig wanneer je onverwacht in de supermarkt belandt".(KS)
Meer informatie: FOOD
Bron: De Morgen