Twaalf landen willen methylbromide blijven gebruiken
nieuwsAlle industrielanden kwamen in het Protocol van Montreal - over stoffen die atmosferisch ozon aantasten - overeen methylbromide tegen het jaar 2005 uit te faseren. Een dozijn staten gaat nu op een bijzondere bijeenkomst voor de opvolging van het Protocol, van woensdag tot vrijdag, vragen van hun engagement te worden ontheven.
Het betreft onder andere de VS, Canada, Frankrijk, Japan, Groot-Brittannië, Nederland én België. Met name willen de twaalf de zeer giftige stof blijven gebruiken voor "kritische toepassingen". De uitzonderingsaanvraag slaat op 17.000 ton methylbromide.
Methylbromide is een vooral in ontwikkelingslanden, de VS en Zuid-Europa gebruikt giftig product. Het wordt onder meer toegepast ter bestrijding van schimmel in de citrusteelt. In België, in vergelijking met andere landen een marginaal gebruiker, wordt het op steeds kleinere schaal gebruikt als grondontsmettingsmiddel in de tuinbouw.
Bron: Belga/AFP