nieuws
Truiense landbouwer krijgt boete voor illegaal stort
nieuwsDe Hasseltse correctionele rechtbank veroordeelde dinsdag een landbouwer uit Sint-Truiden omdat hij zonder milieuvergunning een stortplaats had aangelegd. Hij kreeg een geldboete van 3.850 euro. De Truienaar moet het afval en het puin ook binnen de zes maanden opruimen, anders kunnen de stad of de afvalstoffenmaatschappij OVAM de klus klaren op zijn kosten.
1 maart 2006
De Hasseltse correctionele rechtbank veroordeelde dinsdag een landbouwer uit Sint-Truiden omdat hij zonder milieuvergunning een stortplaats had aangelegd. Hij kreeg een geldboete van 3.850 euro. De Truienaar moet het afval en het puin ook binnen de zes maanden opruimen, anders kunnen de stad of de afvalstoffenmaatschappij OVAM de klus klaren op zijn kosten.
In december 1998 werd vastgesteld dat de Truienaar op een perceel landbouwgrond afval, zoals hout, rubberen banden, betonpuin en schroot, stapelde. Hij werd aangemaand alles te verwijderen, maar in mei 2005 was de boel nog steeds niet opgeruimd. De landbouwer riep zijn wankele gezondheidstoestand in als excuus, maar de rechter oordeelde dat de man tijd genoeg had gehad om op te ruimen. Bovendien was hij aanvankelijk wel in staat om dat te doen.
Bron: Het Belang van Limburg