nieuws

Pasta wordt ook in ons land tot 30 pct duurder

nieuws
Pasta is nu goedkoop. "Die lage prijzen zijn definitief verleden tijd", voorspelt Michel Soubry van het gelijknamige deegwarenbedrijf. "De prijs van de deegwaren gaat vanaf nu met 15 tot 30 procent omhoog. Ook die van ons merk. De tarweprijs is sinds begin juli verdubbeld". Of de Belg door die prijsstijging zijn eetgewoonten zal veranderen, is nog de vraag. De Italiaan alleszins niet. Bij een groots opgezette betoging donderdag in Rome kwam amper een handvol mensen opdagen.
14 september 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:01
Pasta is nu goedkoop. "Die lage prijzen zijn definitief verleden tijd", voorspelt Michel Soubry van het gelijknamige deegwarenbedrijf. "De prijs van de deegwaren gaat vanaf nu met 15 tot 30 procent omhoog. Ook die van ons merk. De tarweprijs is sinds begin juli verdubbeld". Of de Belg door die prijsstijging zijn eetgewoonten zal veranderen, is nog de vraag. De Italiaan alleszins niet. Bij een groots opgezette betoging donderdag in Rome kwam amper een handvol mensen opdagen. Bovendien zagen de warenhuizen geen opvallende daling van pastakopers.

De Italiaan zegt niet 'nee' tegen pasta, maar eet het ook niet meer dan vroeger. Nu eten Italianen gemiddeld ongeveer 54 kilogram pasta per persoon per jaar. Dat is al jaren zo. "Belgen eten nu 4,5 kilo pasta per man per jaar", zegt Michel Soubry. "Elk jaar is er een prijsstijging met drie procent. Daarmee volgen de Belgen de Duitsters (7,5 kg) en de Fransen (8 kg). De Belgische markt is dus nog aan het groeien".

Maar niet alleen de pastaprijs stijgt de komende maanden. Wie graag veel koekjes eet, kan die beter nu al aankopen. "Wij kunnen niets anders dan onze koekjesprijzen verhogen", zucht Patrick Destrooper van het familiebedrijf Destrooper. "Tarwe is één probleem, maar de prijs van boter is een veel groter probleem voor ons. Die prijs is de jongste maanden met 85 procent gestegen. Als wij willen blijven bestaan, dan moeten we de klant laten meebetalen. Begin 2008 wordt een pakje koeken van Destrooper met 16 procent duurder".

Patrick Destrooper denkt niet dat er ooit nog een kentering komt. "Deze prijsstijging is structureel", zegt hij. "We kunnen alleen proberen om de prijs betaalbaar te houden".(GL)

Bron: Gazet van Antwerpen

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek