nieuws

Leerstoel zoekt naar plaats van boer in maatschappij

nieuws
Boerenbond en K.U.Leuven bundelen de krachten. Samen hebben ze de 'Boerenbond Leerstoel Landbouw en Samenleving' opgericht. "Onze leden worden vaak geconfronteerd met ethische vragen en hebben nood aan gefundeerde antwoorden. Het is tijd dat de landbouw en de samenleving tot een volwassen dialoog komen", aldus Noël Devisch, voorzitter van Boerenbond. De vakorganisatie zal jaarlijks 73.000 euro investeren in de nieuwe leerstoel en dat voor een periode van 2,5 jaar.
20 juni 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:00
Boerenbond en K.U.Leuven hebben hun krachten gebundeld. Samen hebben ze de "Boerenbond Leerstoel Landbouw en Samenleving" opgericht. "Streven naar duurzame landbouw is werken aan economische haalbaarheid, rekening houdend met ecologische regels en sociale normen", luidt het in een persbericht van Boerenbond. De Vlaamse land- en tuinbouw werd de afgelopen jaren sterk hervormd op het vlak van milieunormen, voedselveiligheid en dierenwelzijn maar in de praktijk blijven er vragen en spanningsvelden bestaan, luidt het.

"Leden van Boerenbond worden vaak geconfronteerd met ethische vragen en hebben nood aan gefundeerde antwoorden. Het is tijd dat de landbouw en de samenleving tot een volwassen dialoog komen", aldus Noël Devisch, voorzitter van Boerenbond. "Het Centrum voor Wetenschap, Techniek en Ethiek (CWTE) van de K.U.Leuven is de ideale partner om onze boeren bij de economische, ecologische en sociale invulling hiervan te ondersteunen", voegt hij eraan toe. "Het CWTE heeft de expertise in huis om deze dialoog met technische en ethische adviezen te voeden", reageert Marc Vervenne, rector van de K.U.Leuven.

Boerenbond zal jaarlijks 73.000 euro investeren in de nieuwe Leerstoel en dat voor een periode van 2,5 jaar. Tijdens die periode zal een team onderzoek doen rond de positie van de landbouw in de samenleving.(GL)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek