Horeca stuurt regeringsonderhandelaars noodsignaal
nieuws"We hebben een dringende boodschap overgebracht aan de politieke partijen", zegt Luc De Bauw van Horeca Vlaanderen. "De nieuwe regering moet maatregelen treffen die oog hebben voor de bedrijfseconomische realiteit. Hoe langer die op zich laten wachten, hoe meer zaken failliet zullen gaan".
Er lijkt geen einde te komen aan de lijst van levensmiddelen en voedingsstoffen die dit jaar duurder zijn geworden. Na onder meer bier, mosselen, brood, pasta en kip, wordt nu ook chocolade duurder. Een flinke knauw in het budget van chef-koks die de lekkernij graag verwerken in hun dessertenpalet.
De winstmarges in het Belgische horecawezen zijn sowieso al niet groot. Daarenboven drukt de interne concurrentie op het prijsbeeld. De Bauw: "Als je als horecaondernemer dan nog eens geconfronteerd wordt met stijgende kosten, brokkelen de marges al helemaal af. Je kunt immers niet al je kosten lineair doorrekenen aan de klant, want dan komt hij niet meer".(KS)
Bron: De Morgen