nieuws

Tarwefutures blijven hoge toppen scheren in Chicago

nieuws
In Chicago zijn de tarwefutures tot een nieuwe recordhoogte gestegen. De prijzen bevinden zich al vijf dagen in stijgende lijn door een groeiende vraag vanuit Aziatische landen als India, Taiwan, Bangladesh en Japan. Bovendien staat het aanbod onder druk in de belangrijkste exportlanden zoals de VS, Canada en Australië. Canada, na de VS de grootste exporteur van het gewas, denkt dat de oogst dit jaar op het laagste peil in vijf jaar zal uitkomen vanwege droogte en omdat een kleiner areaal werd ingezaaid.
24 augustus 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:00
In Chicago zijn de tarwefutures tot een nieuwe recordhoogte gestegen. De prijzen bevinden zich al vijf dagen in stijgende lijn door een groeiende vraag vanuit Aziatische landen als India, Taiwan, Bangladesh en Japan. Bovendien staat het aanbod onder druk in de belangrijkste exportlanden zoals de VS, Canada en Australië. Canada, na de VS de grootste exporteur van het gewas, denkt dat de oogst dit jaar op het laagste peil in vijf jaar zal uitkomen omdat een kleiner areaal werd ingezaaid en omdat het weer droger was.

Op de grondstoffenbeurs van Chicago steeg de prijs per schepel tarwe voor levering in december met 1,5 procent tot 743 dollarcent. In het voorbije jaar is de tarweprijs verdubbeld. "De futures kunnen nog stijgen omdat de vraag hoog blijft en het aanbod beperkt is", zegt een analist. Volgens Washington bedroegen de globale tarwevoorraden eind mei 114,8 miljoen ton, het laagste niveau in 26 jaar.

In Frankrijk, de grootste tarweproducent van Europa, stegen de futures tot een recordhoogte van 240,25 euro per ton. De productie in de eurozone is volgens waarnemers in een jaar tijd met 38 procent gezakt.(KS)

Bron: De Tijd

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek