nieuws

Herent hoopt op tussenkomst van rampenfonds

nieuws
Herent hoopt op een tussenkomst van het rampenfonds voor het vergoeden van de schade door de wateroverlast die zich vrijdagavond in de deelgemeenten Winksele en Veltem voordeed als gevolg van een wolkbreuk. Zo'n 200 inwoners, bedrijven of landbouwers liepen schade op.
3 mei 2004  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:53
Herent hoopt op een tussenkomst van het rampenfonds voor het vergoeden van de schade door de wateroverlast die zich vrijdagavond in de deelgemeenten Winksele en Veltem voordeed als gevolg van een wolkbreuk. Zo'n 200 inwoners, bedrijven of landbouwers liepen schade op. Maandag was het vuil in de straten nog steeds niet volledig opgeruimd.

"We hebben contact opgenomen met het KMI om na te gaan of er vrijdagavond in onze gemeente voldoende hoeveel regen is neergevallen om in aanmerking te komen als ramp, maar de gegevens zijn nog niet beschikbaar. Vanaf dinsdag delen we formulieren uit voor een schade-aangifte zodat we kunnen uitrekenen of de totale schade groot genoeg is voor een tussenkomst door het rampenfonds", aldus schepen Jos Bex (Spirit).

Ten behoeve van de landbouwers die als gevolg van de erosie nu een tweede keer moeten zaaien heeft Herent met de belastingdiensten een overeenkomst bereikt dat ze deze kosten zullen mogen inbrengen in hun belastingsaangifte. Alle inwoners zullen ook een week lang hun goederen die door de wateroverlast verloren zijn gratis naar een van de containerparken in Herent mogen brengen.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek