nieuws

Erosieprobleem drijft zuivelbedrijf Inex in het nauw

nieuws
Een fikse regenbui heeft dinsdagavond voor flink wat wateroverlast gezorgd in de regio Sint-Lievens-Houtem. In deelgemeente Bavegem liep de Meulestraat onder water en werd de weegbrug aan de fabriekstoegang van zuivelbedrijf Inex bedreigd. "Het is een erosieprobleem. De landbouwers respecteren de aanbevelingen van de gemeente en de provincie niet zodat bij elke regenvlaag akkergrond wegspoelt in de rioleringen", zegt de Houtemse schepen van Openbare Werken Jozef Erauw.
4 juli 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:00
Een fikse regenbui heeft dinsdagavond voor flink wat wateroverlast gezorgd in de regio Sint-Lievens-Houtem. In deelgemeente Bavegem liep de Meulestraat onder water en werd zuivelbedrijf Inex bedreigd. De Zottegemse brandweer kwam ter plaatse en probeerde het overtollige water in banen te leiden. "De fabriek zelf werd niet meteen bedreigd maar wel de weegbrug aan de fabriekstoegang", zegt een brandweerwoordvoerder. "Als het elektronisch weegmechanisme onder water zou lopen, kan het ernstig beschadigd raken".

Het is de tweede maal in een paar weken tijd dat de brandweer voor datzelfde euvel wordt opgeroepen. De toevoer- en afvoerleidingen blijken er constant verstopt. "Zolang daar geen oplossing voor gevonden is, zullen we bij elke stortbui langs moeten komen", klinkt het. De politie sloot de straat in beide richtingen af voor het verkeer en de Houtemse gemeentediensten voerden zandzakjes aan om de weegbrug van de zuivelfabriek te beveiligen.

De Houtemse schepen van Openbare Werken Jozef Erauw kent het probleem: "Het is een erosieprobleem. De landbouwers respecteren de aanbevelingen van de gemeente en de provincie niet zodat bij elke regenvlaag akkergrond wegspoelt in de rioleringen. We wachten met ongeduld op een wettelijke reglementering van de Vlaamse overheid".(KS)

Bron: Het Nieuwsblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek