nieuws

Durabilis produceert duurzame biobrandstof in Senegal

nieuws
De Belgische private stichting Durabilis, die twee jaar geleden werd opgericht, wil tegen half 2008 10 miljoen euro geïnvesteerd hebben in verschillende projecten voor duurzame ontwikkeling in West-Afrika en Midden- en Zuid-Amerika. Zeven landbouw- en drinkwaterprojecten draaien al op volle toeren, en een project rond de productie van biobrandstof wordt volop voorbereid in Senegal. De geproduceerde biobrandstof zal de lokale markt bevoorraden, terwijl het project 5.000 mensen zal tewerkstellen.
8 november 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:01
De Belgische private stichting Durabilis, die twee jaar geleden werd opgericht, wil tegen half 2008 10 miljoen euro geïnvesteerd hebben in verschillende projecten voor duurzame ontwikkeling in West-Afrika en Midden- en Zuid-Amerika. Zeven landbouw- en drinkwaterprojecten draaien al op volle toeren, en een project rond de productie van biobrandstof wordt volop voorbereid.

Marc Saverys richtte twee jaar geleden samen met zijn zoon Sebastien de private stichting Durabilis op. "Met de stichting willen we een antwoord geven op de fundamentele vraag wat we kunnen doen om de wereld beter te maken" aldus Marc Saverys. Achter de stichting zit Xagic, een Belgische NV met sociaal oogmerk. Die NV is op zijn beurt eigenaar van verschillende bedrijven die projecten opzetten in derdewereldlanden. "Xagic is aandeelhouder in de stichting. Dankzij die structuur kunnen we de doelstellingen van ngo's bereiken door de efficiëntie van een bedrijf", legt Sebastien Saverys uit.

Onder de naam Fair-Fruit heeft Durabilis verschillende duurzame landbouwprojecten opgezet, waarbij kleine boeren een correcte prijs krijgen voor hun producten. In samenwerking met lokale kwekers verpakken en commercialiseren de "Fair-Fruit" boerderijen een brede waaier exotische vruchten en groenten, overwegend uit landen als Guatemala, Peru en Senegal. In die landen sluit Fair-Fruit allianties met kwekers en verpakkingsbedrijven. Eigen verpakkingsstations en koelinrichtingen garanderen een grondige controle.

In 2007 zal Fair-Fruit ongeveer 4.679 ton verse groenten en fruit verkopen, goed voor een omzet van 2,5 miljoen euro. Daarbij zijn 480 werknemers en 2.600 boeren betrokken. In 2008 verwacht de stichting een stijging met 110 procent van de verkoop en een stijging met 160 procent van de omzet van Fair-Fruit.

Durabilis zet momenteel ook een proefproject rond de productie van biobrandstof op poten in Senegal. In woestijngebied in het noorden van Senegal wordt nu 12 hectare beplant met de jatropha, een struik die noten draagt waaruit olie gewonnen kan worden. "In totaal hebben we een terrein van 5.000 hectare in concessie gekregen", vertelt Sebastien Saverys. De bedoeling is om stukken grond te laten bewerken door boeren, die verantwoordelijk zijn voor hun eigen productie. De stichting staat dan in voor de technische kant van de zaak, zoals onder meer irrigatie en verwerking.

De geproduceerde biobrandstof zou verkocht worden op de lokale markt. "In totaal zal het project meer dan 5.000 mensen tewerkstellen", aldus Sebastien Saverys. Omdat voor het project Agrofuel een investering van zowat tien miljoen euro nodig zal zijn, zoekt de stichting nog naar andere investeerders.(KS)

Poll: Is de productie van biobrandstof een kans of een bedreiging voor arme boeren in het Zuiden?

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek