nieuws

Denen willen snelle uitbreiding Europees melkquotum

nieuws
Het Deense productschap zuivel vraagt de Europese Commissie het melkquotum snel uit te breiden. In een brief aan het dagelijks bestuur van de EU schrijft Keld Winther Rasmussen namens de organisatie tevreden te zijn met de opschorting van alle exportsubsidies in de zuivelsector. Maar Europa moet de hoogconjunctuur op de wereldmarkt ook gebruiken om de productie in de EU op te schroeven, luidt het.
21 juni 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:00
Het Deense productschap zuivel vraagt de Europese Commissie het melkquotum snel uit te breiden. In een brief schrijft Keld Winther Rasmussen namens de organisatie tevreden te zijn met het stopzetten van alle exportsubsidies in de zuivelsector. Maar Europa moet de hoogconjunctuur op de wereldmarkt ook gebruiken om de productie in de EU op te schroeven, luidt het.

Rasmussen erkent dat het besluit van de Commissie om alle steun op te schorten als een verrassing kwam voor de Europese zuivelsector. "Maar het maakt de weg ook vrij voor ruimere quota. De Commissie kan daar niet langer onwillig tegenover staan. Nu de steun weg is, moet Fischer Boel haar nek uitsteken", aldus Rasmussen.

Hij schrijft dat vanuit politiek oogpunt alleen een algehele quotumuitbreiding in de EU een haalbare kaart is. Maar hij pleit ervoor soepeler te zijn voor regio's waar er effectief ruimte bestaat om de productie op te schroeven en waar effciënt wordt gewerkt. Alleen door daar het accent te leggen, kan de EU-productie echt worden uitgeebreid, klinkt het in de brief.(KS)

Bron: Agrarisch Dagblad</i>

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek