nieuws

China wil doodstraf bij voedselschandalen met doden

nieuws
Het Chinese hooggerechtshof heeft opgeroepen om zeer zware straffen uit te delen aan voedingsconcerns die de voedselveiligheid in het gedrang brengen.
31 mei 2011  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:15
Lees meer over:

China is van plan om de doodstraf vaker toe te passen bij voedselschandalen. Volgens het Amerikaanse persbureau Associated Press riep het Chinese hooggerechtshof de rechters op om minder terughoudend te zijn bij het uitdelen van zeer zware straffen aan voedingsconcerns die de voedselveiligheid in het gedrang brengen. In het land vielen al verschillende doden als gevolg van voedselschandalen.

In de herfst van 2008 stierven tenminste zes kinderen en raakten meer dan 300.000 zuigelingen ziek door de toevoeging van melamine aan melkpoeder. Dit product dat gebruikt wordt bij de productie van plastics, werd aan de melk toegevoegd om de indruk te wekken dat het zuivelproduct een hoger eiwitpercentage heeft. Bovendien kan zo verhuld worden dat de melk aangelengd is met water.

Sindsdien stelt de Chinese overheid toenemend scherpe eisen aan voedingsconcerns, maar nog altijd komt met regelmaat een schandaal naar voren. Begin dit jaar kwam nog aan het licht dat malafide zakenlui overgeschakeld zouden zijn op een ander additief om met water aangelengde melk eiwitrijker te doen lijken: lederproteïne afkomstig van koeienhuiden.

Om deze misbruiken tegen te gaan, heeft het hooggerechtshof opgeroepen om zware straffen uit te delen aan voedingsconcerns die de voedselveiligheid in het gedrang brengen. Wanneer mensen doodgaan omdat voedingsbedrijven de regels overtreden, zou de doodstraf uitgesproken moeten worden, oordeelt het hooggerechtshof. In andere gevallen moeten langere gevangenisstraffen en hogere boetes opgelegd worden.

Bron: agd.media/eigen verslaggeving

Beeld: agd.media

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek