nieuws

Boerenmarkt van Tielt op zoek naar vers bloed

nieuws
Lokale land- en tuinbouwers bieden al 27 jaar elke zaterdagmiddag hun zelfgekweekte producten aan op de boerenmarkt in Tielt. Ondanks het succes van de boerenmarkt zoeken de landbouwers collega's die hen wekelijks willen vergezellen. "We kunnen niet om de veroudering van onze marktkramers heen en ook vele kleine gespecialiseerde bedrijven die instaan voor kleine, maar fijne producten haken af", zegt Etienne Cool, één van de drijvende krachten achter de markt.
18 september 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:01
Lokale land- en tuinbouwers bieden al 27 jaar elke zaterdagmiddag hun zelfgekweekte producten aan op de boerenmarkt in Tielt. Ondanks het succes van de boerenmarkt, zoeken de landbouwers collega's die hen wekelijks willen vergezellen. "We kunnen niet om de veroudering van onze marktkramers heen en ook vele kleine gespecialiseerde bedrijven die instaan voor kleine, maar fijne producten haken af", zegt Etienne Cool, één van de drijvende krachten achter de markt. "Om ons gamma uit te breiden zijn we dus op zoek naar gemotiveerde, jonge ondernemers die de boerenmarkt nog wat meer kunnen bieden".

Enkele lokale land- en tuinbouwers richtten 27 jaar geleden de boerenmarkt in. "Door grootschaligheid en specialisering in de agrarische wereld zijn jonge boeren vaak genoodzaakt mee te investeren", vertelt Cool. "Om die kleinere, maar goed gestructureerde bedrijven ook een kans te geven voort te bestaan, richtten we de boerenmarkt op. We zijn dus geen folkloristische eendagsvlieg, maar eerder een noodzaak. Elke week verkopen we onze dagverse kwaliteitsproducten, geproduceerd op de eigen hoeve. Oorspronkelijk stonden er maar zes standen, tegenwoordig zijn we met vijftien tot twintig boeren. Het is belangrijk de afstand tussen grond en mond zo kort mogelijk te houden".

Eén van de recentste aanwinsten op de boerenmarkt zijn de snijbloemen van bloemisterij De Smet-Migneau in Oeselgem. "Sinds anderhalf jaar bieden we onze bloemen aan op de boerenmarkt", vertelt Christophe De Smet. "Op dat ogenblik ging het niet zo goed met onze zaak. De energieprijzen swingden de pan uit en de bloemenprijzen waren niet denderend. Heel even dachten we eraan te stoppen met het kweken van bloemen en ons toe te spitsen op de verkoop. Zo belandden we op de boerenmarkt. Ondertussen hebben we met de installatie van een tweedehands kolenketel een oplossing gevonden voor de hoge energieprijzen, maar de boerenmarkt geven we niet op. Je krijgt een grote voldoening van het rechtstreekse contact met de klanten en het motiveert je om steeds de mooiste creaties te maken".(GL)

Bron: Het Laatste Nieuws

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek