nieuws

Mogelijk vogelgriep bij pluimvee in Duitsland

nieuws
In Duitsland is het vogelgriepvirus mogelijk voor het eerst aangetroffen in een kwekerij met een 50-tal kippen op het eiland Rügen. Dat maakte de minister van Landbouw van de Duitse deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren donderdag bekend. Als de tests positief blijken, gaat het om het eerste geval van vogelgriep bij pluimvee in Duitsland. Tot nog toe werd het virus in Duitsland enkel aangetroffen bij 103 dode wilde vogels.
23 februari 2006  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:56
In Duitsland is het vogelgriepvirus mogelijk voor het eerst aangetroffen in een kwekerij met een vijftigtal kippen op het eiland Rügen. Dat maakte de minister van Landbouw van de Duitse deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren donderdag bekend.

Volgens de minister was er in de kwekerij sprake van een verdacht geval en werden de vijftig aanwezige dieren uit voorzorg afgemaakt. Toch worden in een plaatselijk lab nog tests uitgevoerd die duidelijk moeten maken of het wel degelijk om het vogelgriepvirus gaat.

Als de tests positief blijken, gaat het om het eerste geval van vogelgriep bij pluimvee in Duitsland. Tot nog toe werd het virus in Duitsland enkel aangetroffen bij 103 dode wilde vogels. Donderdagmiddag komen de ministers van Gezondheid van Duitsland en alle Duitse deelstaten in Berlijn samen om maatregelen tegen de vogelgriep te bespreken.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek