Beste Belgische wijn 'onder voorbehoud' verkozen
nieuwsOp het wijnsalon Megavino hebben twaalf topwijnbouwers en oenologen uit negen verschillende landen de beste Belgische schuimwijn, witte wijn en rode wijn verkozen. De winnaar van de beste Belgische rode wijn werd weliswaar verkozen "onder voorbehoud", aangezien tegen die winnaar een onderzoek zou lopen over de herkomst van de druiven.
Beste Belgische schuimwijn is de Crémant de Wallonie, Chardonnay ‘Rufus’, Vignoble des Agaises. Beste Belgische witte wijn is de Aldeneyck Pinot blanc 2008, Wijndomein Aldeneyck. Beste Belgische rode wijn ‘onder voorbehoud’ ten slotte werd de Den Houwaert Cuvée Jul Barrique 2008.
“Uit onze informatie blijkt dat tegen de winnaar van de beste rode wijn momenteel een onderzoek loopt door de Economische Inspectie van de federale overheid met betrekking tot de herkomst van de druiven", klinkt het bij de beursorganisatoren. Megavino behoudt naar eigen zeggen dan ook het recht om de winnaar alsnog te diskwalificeren indien sporen van fraude aan het licht zouden komen.
Aan de wedstrijd namen 68 Belgische wijnen deel, waarvan 26 uit Wallonië. De internationale jury keurde 12 schuimwijnen, 25 rode wijnen en 31 witte wijnen. Van de 68 geproefde wijnen kregen er slechts 8 een “onvoldoende”, terwijl 31 wijnen een score van 70 of meer op honderd haalden.
Voor het eerst in zijn bestaan flirt Megavino met de kaap van 25.000 bezoekers.
Bron: Belga