nieuws

Vakbonden zetten druk op federatie restaurantketens

nieuws
Donderdagvoormiddag deelden delegaties van de christelijke vakbond ACV uit de horeca aan de tien vestigingen van Le Pain Quotidien in Brussel pamfletten uit aan het personeel en aan de klanten. Ze hekelen de houding van de federatie Bemora, die weigert om een sociaal akkoord te ondertekenen. "Als de federatie blijft dwarsliggen, komen er hardere acties. Een staking of een blokkering van alle ketens is dan zeker niet uitgesloten", luidt het in vakbondskringen.
12 juli 2007  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:38
Donderdagvoormiddag deelden delegaties van de christelijke vakbond ACV uit de horeca aan de tien vestigingen van Le Pain Quotidien in Brussel pamfletten uit aan het personeel en aan de klanten. Zo willen ze hen informeren over de houding van Bemora, de federatie van restaurantketens waartoe Le Pain Quotidien behoort. "Bemora weigert nog steeds een sociaal akkoord te ondertekenen dat 97 procent van de sector wel aanvaardt", zegt het ACV.

De vakbonden in de horeca voeren al weken actie voor een loonsverhoging binnen de sector. "Er is al een akkoord met de Vlaamse, de Brusselse en de Waalse federatie", zegt Luc De Valck van het ACV. "Enkel Bemora blijft weigeren en blokkeert zo het akkoord voor de hele sector, terwijl zij slechts 3 procent vertegenwoordigen. Daarom richten onze acties van de laatste weken zich op ketens die deel uitmaken van Bemora".

De afgelopen weken zijn er al vakbondsacties geweest bij de Colmar-restaurants en de Lunch Gardens. Donderdag waren de tien vestigingen van Le Pain Quotidien in Brussel aan de beurt. De hele voormiddag lang gingen de ACV-leden bij de verschillende vestigingen langs om er personeel en publiek te informeren en warm te maken voor hun protest.

"Maar dat betekent niet dat wij het hierbij zullen laten", gaat De Valck verder. "De komende weken zullen de andere ketens van Bemora ook aan de beurt komen. En dat de hele zomer lang. Als de federatie blijft dwarsliggen, komen er hardere acties. Een staking of een blokkering van alle ketens is dan zeker niet uitgesloten".(KS)

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek