nieuws

OIVO steunt vraag naar eerlijke melkprijs

nieuws
OIVO, de koepel van verbruikersorganisaties, steunt de eis van de landbouwers om een eerlijke prijs te krijgen voor hun productie. "Wij betreuren het dat Fedis het argument van de bescherming van de consument gebruikt om het toepassen van lage en onrechtvaardige prijzen goed te praten”, luidt het.
3 juli 2009  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:49
Lees meer over:

OIVO, het Onderzoeks- en Informatiecentrum van de Verbruikersorganisaties, steunt de eis van de landbouwers om een eerlijke prijs te krijgen voor hun productie. "Wij betreuren het dat Fedis verkeerdelijk het argument van de bescherming van de consument gebruikt om het toepassen van lage en onrechtvaardige prijzen goed te praten”, luidt het in een persbericht.

“Het conflict met betrekking tot de melkprijs onderstreept het belang van transparantie van de prijzen. Die transparantie is wat de consumenten ook al lang vragen", stelt de organisatie. Daarom vraagt ze dat de verbruikersorganisaties vertegenwoordigd zouden worden in het prijzenobservatorium, dat in opdracht van de regering objectieve analyses maakt van hoe de prijzen tot stand komen. “Onze aanwezigheid kan garanties bieden voor een meer eerlijke onderhandeling over prijzen en voor het zoeken naar een meer rechtvaardige prijs voor alle actoren in de voedselketen”, klinkt het.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek