Buurtbewoners halen neus op voor stank van runderen

nieuws
De mogelijke komst van een rundveebedrijf in Gebroek in het Limburgse Zutendaal zorgt voor opschudding in de buurt. De wijkbewoners vrezen met de stank van de dieren te worden geconfronteerd. Landbouwer Jos Meesters wil graag een bedrijf uitbouwen van 195 runderen, met 340 kubieke meter mestopslag, opslagplaatsen voor stookolie en een stalling voor de voertuigen. Het schepencollege gaf eerder al een negatief advies over de bouwaanvraag. Binnenkort moet de deputatie de knoop doorhakken.
14 februari 2008  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:41
De mogelijke komst van een rundveebedrijf in Gebroek in het Limburgse Zutendaal zorgt voor opschudding in de buurt. Landbouwer Jos Meesters wil graag een rundveebedrijf uitbouwen van 195 runderen, met 340 kubieke meter mestopslag, opslagplaatsen voor stookolie en een stalling voor de voertuigen. De buurtbewoners zien de plannen niet zitten, al kregen ze meer informatie tijdens een hoorzitting.

"Mijn huidig bedrijf in Mopertingen is oud en de stallen moeten vernieuwd worden", zegt landbouwer Jos Meesters in Het Belang van Limburg. Bovendien mag ik daar niet uitbreiden. Daarom wil ik in Zutendaal komen werken, waar mijn grootouders langs moederskant al een landbouwbedijf uitbaatten. Mijn oom bouwde de stallen en sinds 1980 is het mijn eigendom. Ik gebruik op dit ogenblik deze ruimte om hooi en stro op te slaan. Nu wil ik er een modern zoogkoeienbedrijf oprichten".

"De oude stallingen zullen verdwijnen en de nieuwbouw zal een mooi afgelijnd geheel vormen. De hinder zal zeer beperkt zijn. We spreken over een tiental dierentransporten per jaar en om het veevoer aan te brengen komt er maar één vracht om de acht weken. De geurhinder zal ook meevallen aangezien de dieren meestal op de weiden zullen verblijven. Het gaat dus om de opwaardering van een oud landbouwbedrijf. Volgens Vlarem en het mestdecreet is het mogelijk om dit bedrijf hier uit te bouwen".

"Met onze acties willen wij mogelijke overlast voorkomen", zegt Jean Lemmens van het buurtcomité. "Ik ben er zeker van dat mensen in de Zuurbroekstraat met de stank van de dieren geconfronteerd zullen worden. Wij krijgen bij ons in Gebroek al zeer veel te verwerken. Er is het druk bereden fietsroutenetwerk, dan zijn er ook nog de bezoekers aan de beekvallei en tenslotte vormen we de toegangspoort tot het Park van de Hoge Kempen en het blotevoetenpad".

"Tegen de bouwvergunning kwamen er al 3 bezwaarschriften waarvan er één door 39 inwoners van Gebroek werd ondertekend", vervolgt Lemmens. "Het schepencollege gaf een negatief advies op de bouwaanvraag. Binnenkort komt de bouwaanvraag voor advies bij de deputatie". Het openbaar onderzoek in verband met de milieuaanvraag loopt nog tot en met 24 februari.(MP)

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek