nieuws
Belg besteedt meer geld aan verse groenten en fruit
nieuwsBelgische gezinnen besteden de jongste jaren meer geld aan verse groenten en fruit, zo laat het consumentenpanel van VLAM optekenen. Sinds 1999 groeide de totale groente- en fruitbesteding met 22 procent. In 2003 gaf de gemiddelde Belg 263 euro uit aan verse groenten en fruit. Dat is drie procent meer dan in 2002.
13 mei 2004
Belgische gezinnen besteden de jongste jaren meer geld aan verse groenten en fruit, zo laat het consumentenpanel van VLAM optekenen. Sinds 1999 groeide de totale groente- en fruitbesteding met 22 procent. In 2003 gaf de gemiddelde Belg 263 euro uit aan verse groenten en fruit. Dat is drie procent meer dan in 2002.
De gemiddelde Belg kocht vorig jaar 82 kg vers fruit voor een totaal bedrag van 146 euro en 62 kg verse groenten voor een bedrag van 117 euro. In volume is dit vergelijkbaar met het verbruik in 2002, in waarde levert het een stijging op met zes procent voor vers fruit en een daling met een procent voor verse groenten. 'One-stop-shopping' zorgt voor de doorgroei van de supermarkt en de discounter, ten nadele van de gespecialiseerde groenten- en fruitwinkel.
Meer informatie: Bestedingen inzake groenten en fruit