nieuws

Autocontrolegids voor hoevezuivelverkoop gevalideerd

nieuws
Het Voedselagentschap heeft de autocontrolegids voor de productie en verkoop van melkproducten op de hoeve gevalideerd. Door de validering van deze gids kunnen hoevezuivelverkopers hun activiteiten laten certificeren en zo vlotter de bonus krijgen op de heffing die ze jaarlijks aan het Voedselagentschap moeten betalen.
26 juli 2012  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 15:05

Het Voedselagentschap heeft de autocontrolegids voor de productie en verkoop van melkproducten op de hoeve gevalideerd. De gids werd opgesteld door een interprofessionele werkgroep met de verschillende actoren uit de melksector. Door de validering van deze gids kunnen hoevezuivelverkopers hun activiteiten laten certificeren en zo vlotter de bonus krijgen op de heffing die ze jaarlijks aan het Voedselagentschap moeten betalen.

Deze autocontrolegids geeft aan de hand van concrete voorbeelden een gedetailleerde beschrijving van de voorwaarden waaraan landbouwers moeten voldoen om hun activiteiten op die manier te kunnen diversifiëren. Het Voedselagentschap zal samen met de landbouworganisaties zorgen voor een correcte verspreiding van de gids door deze ter beschikking te stellen aan alle landbouwbedrijven die erom vragen.

Met het oog op vereenvoudiging is de gids voor de dierlijke primaire productie en die voor de plantaardige primaire productie samengebracht in één enkele gids voor de primaire productie. “Deze gids dient als basis voor de audits bij de landbouwers die hun activiteiten willen laten certificeren”, aldus het Voedselagentschap. Codiplan vzw en Vegaplan vzw beheren de gids.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek