nieuws

Winst van Unilever licht gedaald in 2007

nieuws
Unilever, de op één na grootste producent van consumentenartikelen ter wereld, heeft in 2007 drie procent minder operationele winst geboekt. De winst daalde van 5,4 miljard euro tot 5,25 miljard euro. De omzet steeg met 1,4 procent tot 40,19 miljard euro. Unilever haalde in het laatste kwartaal van 2007 de beste verkoopcijfers van de laatste vijf jaar. Voor dit jaar verwacht de multinational een groei die rond de 3 à 5 procent zal liggen.
7 februari 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:02
Unilever, de op één na grootste producent van consumentenartikelen ter wereld, heeft in 2007 drie procent minder operationele winst geboekt. De winst daalde van 5,4 miljard euro tot 5,25 miljard euro. De omzet steeg met 1,4 procent tot 40,19 miljard euro. Unilever haalde in het laatste kwartaal van 2007 de beste verkoopcijfers van de laatste vijf jaar. De autonome omzet steeg met 6,1 procent waarvan zo'n 3 procent toe te schrijven is aan prijsverhogingen. Over een heel jaar groeide de autonome omzet met 5,5 procent. Voor dit jaar verwacht de multinational een groei die rond de 3 à 5 procent zal liggen.

De bedrijfswinst lag in het vierde kwartaal 3 procent hoger en kwam uit op 1,1 miljard euro. Unilever kondigde donderdag ook aan dat het net als vorig jaar opnieuw voor 1,5 miljard euro eigen aandelen gaat inkopen. Unilever België boekte in 2007 een voorlopige omzet van 0,7 miljard euro. Ten opzichte van 2006 steeg de vergelijkbare omzet van Unilever in België licht met 1 procent. Door eenmalige uitzonderlijke verkopen in 2006 daalde het absolute omzetcijfer in 2007.

Volgens Dominique Leroy, Country Lead Unilever Belgium, was 2007 een behoorlijk jaar voor Unilever Belgium. Dit jaar staat in het teken van de start van Unilever Benelux, de nieuwe samenwerkingsvorm van de landenorganisaties van Unilever Belgium en Unilever Nederland. Die zal zich richten op de Belgische, Nederlandse en Luxemburgse markt. "Nu we geïntegreerd zijn in een Benelux-organisatie zullen we in 2008 de groei kunnen versnellen, de concurrentiekracht versterken en het kostenniveau verlagen. We gaan verder bouwen aan Unilever als sterke en groeiende partner in consumentenproducten", aldus Leroy.(GL)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek