Wereldwijde graanoogst op weg naar record in 2025
nieuwsDe wereldwijde oogst van granen zou volgens een vrijdag gepubliceerd rapport van de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) dit jaar 2.925 miljoen ton kunnen bereiken. Het zou gaan om een stijging met 2,3 procent en een nieuw record.
Tarwe, de belangrijkste graansoort, zou een globale productie van 805,3 miljoen ton bereiken. Het gaat om een stijging van net geen procent, volgens de FAO te danken aan beter dan verwachte rendementen in India en Pakistan.
De oogst van rijst zou met 555,6 miljoen ton (+1 procent) een record bereiken. Goede oogsten in India, Bangladesh, Pakistan en Vietnam, zouden slechte rendementen in Irak en de Verenigde Staten goedmaken, luidt het.
Van de overige graansoorten - waaronder maïs, gerst en sorghum - zou de productie met 3,5 procent stijgen tot 1.564,5 miljoen ton. Wat maïs betreft, spreekt de FAO van "gunstige omstandigheden in Brazilië en een groter dan verwacht ingezaaid areaal in India" die de oogst doen stijgen, ondanks dalingen in Oekraïne en de Europese Unie, onder andere te wijten aan droogte.

Bron: Belga