Waals promotiebureau zit in vieze papieren
nieuwsNa een verslag van de Inspectie van Financiën uit 2004 werd een bijkomende subsidie van 250.000 euro geweigerd. De reden was dat de verantwoording van bepaalde uitgaven niet in overeenstemming waren met de opdrachten van het OPW. Zo was er sprake van een gift van 35.000 euro aan een Luikse wielerclub. De minister vroeg eveneens een audit, maar daaruit zouden geen malversaties gebleken zijn. Niettemin heeft Lutgen vastgesteld dat de beheersovereenkomst met de Waalse overheid niet werd nageleefd. Hij bevestigt zijn voornemen om ze te verbreken.
Eind juli ontving de cdH-bewindsman eind juli een brief waarin een aantal beheersproblemen aan de kaak werden gesteld. "Alvorens een aanklacht ernstig te nemen, hadden we documenten nodig om de beweringen te verifiëren. Dat hebben we gedaan vooraleer we de persoon op het kabinet hebben uitgenodigd", zei Lutgen. Eens in het bezit van een dossier is het de plicht van een minister om het onverwijld aan het bevoegde parket over te maken. Dat heb ik gedaan, waarna de Waalse regering werd ingelicht".
De minister wees er op dat het nu aan het gerecht is om zijn werk te doen. Zelf plant hij een ontmoeting met de verschillende organen die instaan voor de promotie van Wallonië om een nieuwe gemeenschappelijke strategie uit te dokteren.
Bron: Belga