Vogelgriep in Duitsland breidt uit naar het westen
nieuwsHet kadaver van de besmette tafeleend van aan het Bodenmeer werd al op 15 februari naar een lokaal onderzoeksinstituut voor dieren gebracht. Op 21 februari werd het dier naar het Friedrich-Loeffler-Instituut op het eiland Riems in de Oostzee gebracht. Dat het virus aangetroffen is bij een eendensoort die aan het Bodenmeer overwinterd heeft, wijst er volgens kenners op dat het virus al langer in de regio aanwezig is.
"We denken dat het virus er al langer is, maar dat het nu pas uitbreekt, waarschijnlijk omdat de vogels verzwakt zijn", zei de leider van de vogelwacht Radolfzell, Wolfgang Fiedler. De twee wilde eenden die in Sleeswijk-Holstein aan de Oostzeekust aangetroffen zijn, werden al op 17 februari ontdekt.
In Mecklenburg-Voor-Pommeren werd vrijdag het 111de geval van vogelgriep bevestigd. Alle getroffen wilde vogels waren volgens het Loeffler-instituut met de gevaarlijke Aziatische stam van het H5N1-virus besmet.
Bron: Belga