Vlaamse mossel lokt veel volk naar Nieuwpoort
nieuwsDe 'Flanders Queen Mussel' wordt door de vzw SDVO in volle zee gekweekt in mosselkooien. Op dit moment zijn een honderdtal mosselkooien in gebruik. "In 2008 hopen we tussen de 500 tot 800 ton Vlaamse hangcultuurmosselen te kunnen oogsten en aanvoeren", maakt Ivan Victor, voorzitter van de SDVO zich sterk. Van het Voedselagentschap kreeg de mossel alvast het A-certificaat mee. Dit wil zeggen dat ze zo vanuit zee de kookpot in kunnen. De mosselen moeten niet meer verwaterd worden om te worden ontdaan van slib en zand.
De 'Flanders Queen Mussel' die maandag werd aangevoerd bevat ook 15 procent meer vlees dan andere mosselen. De mosselliefhebbers waren alvast te spreken over de smaak en de kwaliteit. Wat zilt volgens sommigen, maar zeer lekker. Het project mossel- en schelpdierenkweek van de SDVO kadert in een geleidelijke reconversie van de vissersvloot.
Wegens de installatie van de farshore-windmolenparken gingen immers verschillende visgronden verloren. Het project kan de aanzet betekenen voor de commerciële kweek van schelpdieren aan de Belgische kust, wat de rentabiliteit van de Belgische visserijsector die het momenteel zeer moeilijk heeft, kan verbeteren.(KS)
Bron: Belga