nieuws

Vismensen lanceren klimaatcampagne van WWF

nieuws
Met zijn nieuwe klimaatcampagne wil WWF de Belgen concrete oplossingen aanreiken om hun CO2-uitstoot te verminderen. Op de website van de 'Climate Impact Reducer' vindt de Belg talloze tips om zijn persoonlijke CO2-uitstoot drastisch te doen dalen. "We zijn ons bewust van de klimaatopwarming. Nu is het tijd voor actie", is het motto van de campagne. Enkele vismensen, mensen die zich aangepast hebben aan het stijgende waterpeil, vormen het uithangbord van de klimaatcampagne.
27 december 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:02
Met zijn nieuwe klimaatcampagne wil WWF de Belgen concrete oplossingen aanreiken om hun CO2-uitstoot te verminderen. Op de website de 'Climate Impact Reducer' vindt de Belg talloze tips om zijn persoonlijke CO2-uitstoot drastisch te doen dalen. "We zijn ons bewust van de klimaatopwarming. Nu is het tijd voor actie", is het motto van de campagne.

Dat België wereldwijd tot de koplopers qua CO2-uitstoot behoort, is genoegzaam bekend. Slechts 21 landen stoten per inwoner meer uit dan de gemiddelde Belg. In Europa staat ons land zelfs op de zesde plaats. Als in 2007 het grote publiek bewust raakte van de opwarming van de aarde, moet 2008 het jaar van de actie worden, benadrukt Damien Vincent, de nieuwe directeur van WWF België.

De Climate Impact Reducer biedt allerlei concrete en gemakkelijk toepasbare tips waarmee iedereen afzonderlijk zijn CO2-uitstoot kan verminderen. De tips zijn onderverdeeld in vier thema's: mobiliteit, wonen, reizen en voeding. Enkele vismensen, mensen die zich aangepast hebben aan het waterpeil dat stijgt, vormen het uithangbord van de klimaatcampagne. Ze schoten de nieuwe campagne van de milieu-organisatie donderdagochtend in het Brusselse Centraal Station op gang.

Voor WWF is de strijd tegen de klimaatverandering altijd al een topprioriteit geweest, zegt Vincent. "We doen aan beleidswerk bij politici, werken samen met bedrijven om hun CO2-uitstoot te verminderen en sensibiliseren het grote publiek over oplossingen voor het klimaatprobleem", aldus Vincent.(KS)

Meer informatie: Climate Impact Reducer

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek