nieuws
Veemarkten blijven dicht tot 15 maart
nieuwsDe veemarkten blijven dicht tot en met volgende week donderdagmiddag. Dat preciseert het kabinet van landbouwminister Jaak Gabriëls.
5 maart 2001
De veemarkten blijven dicht tot en met volgende week donderdagmiddag. Dat preciseert het kabinet van landbouwminister Jaak Gabriëls.
De Belgische veemarkten zijn al sinds 22 februari dicht. De beslissing kwam er onmiddellijk nadat in Groot-Brittannië besmettingshaarden van mond- en klauwzeer waren vastgesteld.
De voorzorgsmaatregel is bedoeld om te voorkomen dat de zeer besmettelijke ziekte zich onder de Belgische veestapel verspreidt.
Officieel is het verzamelen van varkens, schapen, geiten, runderen en andere tweehoevigen verboden. Dat betekent concreet dat alle veemarkten de deuren moeten sluiten. En dat zeker nog tot volgende donderdagmiddag.
Bron: Belga