nieuws

Varkenspest kwelt Roemeense bedrijven van Smithfield

nieuws
De uitbraken van klassieke varkenspest op twee grote varkensbedrijven van het Smithfield-concern in Roemenië zullen de resultaten van het bedrijf over het lopende kwartaal negatief beïnvloeden. Smithfield verwacht dat het re­sultaat met ongeveer drie miljoen euro zal worden gedrukt. Te wijten aan kos­ten die kunnen worden toe­geschreven aan het ruimen, desinfecteren en de stand-still van de twee getroffen bedrij­ven, luidt het.
13 augustus 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:00
De uitbraken van klassieke varkenspest op twee grote varkensbedrijven van het Smithfield-concern in Roemenië zullen de resultaten van het bedrijf over het lopende kwartaal negatief beïnvloeden. Smithfield verwacht dat het re­sultaat met ongeveer drie miljoen euro zal worden gedrukt. Het zijn kos­ten die direct kunnen worden toe­geschreven aan het ruimen, reini­gen, desinfecteren en de stand-still van de twee getroffen bedrij­ven, luidt het.

Vorige week werden twee bedrijven van respectievelijk 20.000 en 16.000 varkens geruimd nadat er varkenspest was geconstateerd. Tot nu toe hebben tests op de andere bedrijven van Smithfield in dezelfde regio nog geen verdere besmettingen met varkenspest aangetoond.

Smithfield boekte in het lopen­de boekjaar 2007 tot en met april een winst van 27,6 miljoen euro. De omzet van het bedrijf in de pe­riode van februari tot en met april kwam uit op 2,3 miljard euro. Smithfield is wereldwijd de grootste producent van varkens en varkensvlees. Het bedrijf is in Europa vooral in Polen en Roemenië actief.(KS)

Bron: Agrarisch Dagblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek