nieuws

Tiense Suikerraffinaderij schrapt 45 jobs

nieuws
De directie van de Tiense Suikerraffinaderij heeft op een bijzondere ondernemingsraad de intentie aangekondigd om bij het administratief en technisch personeel in de vestiging van Tienen 45 jobs te schrappen. Het gaat om bedienden en kaderpersoneel. In Tienen werken momenteel nog 199 bedienden en kaderleden, en 124 arbeiders. De informatie- en consultatieprocedure wordt binnenkort opgestart.
14 oktober 2014  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:28

De directie van de Tiense Suikerraffinaderij heeft op een bijzondere ondernemingsraad de intentie aangekondigd om bij het administratief en technisch personeel in de vestiging van Tienen 45 jobs te schrappen. Het gaat om bedienden en kaderpersoneel. In Tienen werken momenteel nog 199 bedienden en kaderleden, en 124 arbeiders. De informatie- en consultatieprocedure wordt binnenkort opgestart.

Met de maatregel wil Tiense nu al anticiperen op de Europese hervorming van het suikerregime waartoe in 2013 beslist werd en die in 2017 een feit zal zijn. Op 1 oktober 2017 zullen met name de suikerquota worden afgeschaft en een minimum bietprijs en referentiesuikerprijs op de Europese markten worden ingevoerd. De gevolgen hiervan zijn nu al voelbaar. De grotere blootstelling aan de wereldmarkt resulteert nu reeds bij producenten in een maximalisering van de productie en een prijzenoorlog.

Cruciaal voor Tiense Suikerraffinaderij is om door "gepaste maatregelen" de competitiviteit van het bedrijf te garanderen, zo luidt het. Al in december 2013 werd een breed programma opgestart om de algemene werkingskosten te verlagen om op die manier de verslechterende marktomstandigheden aan te pakken. Omdat de suikerprijzen sindsdien continu dalen wordt nu het schrappen van 45 banen overwogen. Tiense Suikerraffinaderij wil op die manier "één van de meest toonaangevende suikerfabrikanten blijven".

De vakbonden bij de Tiense Suikerraffinaderij reageren verrast. Niet alleen de omvang, maar ook het vroege tijdstip waarop dit gebeurt was niet verwacht. Er wordt gevreesd voor een stijging van de werkdruk bij de bedienden en kaderleden die na de herstructurering in het bedrijf aan het werk blijven. Gehoopt wordt bij de onderhandelingen zoveel mogelijk jobs te kunnen redden.

"Omdat de suikerquota pas in 2017 afgeschaft wordt, hadden we niet verwacht dat de directie al zo vroeg zou overgaan tot dergelijke drastische maatregelen. Men had overigens al een aantal besparingsmaatregelen doorgevoerd, maar kennelijk waren die omwille van de lage prijzen onvoldoende", zegt vakbondssecretaris Sofie Van Sweevelt (ACLVB).

"Het gaat om 45 jobs van bedienden en kaderleden, wat in de vestiging in Tienen liefst bijna een op de vier is van het totale aantal van deze jobs. We vrezen dan ook dat de werkdruk voor de resterende werknemers zal stijgen", vervolgt de secretaris van de liberale vakbond. "Het personeel reageert momenteel gelaten. Het is ook nog onduidelijk in welke afdelingen jobs zullen verdwijnen", besluit Van Sweevelt.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek