SP.A pleit voor invoering volieresysteem
nieuwsBelgië moest al op 1 januari 2002 de Europese regelgeving die de huidige krappe legbatterijen verbiedt, omgezet hebben in een federale wet. De federale regering heeft echter de gewesten gevraagd een standpunt in te nemen. De Vlaamse regering zal daarover in de komende weken uitsluitsel geven. Voor sp.a is het duidelijk dat Vlaanderen moet kiezen voor een alternatief systeem dat het welzijn van leghennen gevoelig zal verbeteren.
In legbatterijen beschikken leghennen over een ruimte van 450 cm2. Vanaf 2012 verbiedt de EU dergelijke kooien. Het aangereikte alternatief is dat van de verrijkte kooi, al mogen de lidstaten individueel beslissen nog een stap verder te gaan in hun streven naar meer dierenwelzijn. In verrijkte kooien krijgen de leghennen alvast 150 cm2 extra ruimte, een zitstok, een legnest en nog enkele andere faciliteiten.
Maar rondscharrelen is voor de leghennen nog steeds niet mogelijk. De kans is dus groot dat ook deze verrijkte batterijen niet zullen voldoen aan de minimale welzijnsvereisten voor leghennen, aldus de sp.a. Daarom kiest de partij ondubbelzinnig - zoals dat in Duitsland is gebeurd - voor het zogenaamde volièresysteem. Kippen zitten dan niet meer in individuele kooien maar kunnen vrij rondlopen in een grote binnenruimte.
Bron: Belga