nieuws

"Rusland moet zijn landbouwers financieel bijstaan"

nieuws
De Russische staat zal miljarden euro's moeten ophoesten om de landbouwsector te helpen bij de vervanging van de Europese en Amerikaanse voedingsproducten die Rusland niet meer in mogen. Dat heeft de Russische minister van Landbouw Nikolay Fyodorov woensdag gezegd op de openbare zender Rossia 24.
20 augustus 2014  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:27
Lees meer over:

De Russische staat zal miljarden euro's moeten ophoesten om de landbouwsector te helpen bij de vervanging van de Europese en Amerikaanse voedingsproducten die Rusland niet meer in mogen. Dat heeft de Russische minister van Landbouw Nikolay Fyodorov woensdag gezegd op de openbare zender Rossia 24.

"Om het volume aan producten die onder het embargo vallen maximaal te vervangen, zal een bedrag van enkele tientallen miljarden roebels nodig zijn", aldus Fyodorov. "Er zijn ook maatregel nodig op middellange termijn: voor volgend jaar en de jaren daarop gaat het om ongeveer 100 miljard roebel (2,1 miljard euro)", zo voegde hij er nog aan toe. Voor sommige producten, zoals varkensvlees, vis en fruit, vertegenwoordigen de geïmporteerde producten ongeveer 30 procent van de consumptie in Rusland.

Als tegenmaatregel tegen sancties door de EU en de VS boycot Rusland sinds 7 augustus voedsel uit westerse landen. Het gaat om een lijst met producten die Rusland niet meer importeert uit de Europese Unie, de Verenigde Staten, Canada, Australië en Noorwegen. Ondertussen tracht Rusland de lokale productie en de import uit andere landen, vooral dan Zuid-Amerika, op te krikken.

De Russische beslissing heeft er voor gezorgd dat de voedselprijzen in het land zijn gaan stijgen. Meer dan vierhonderd Russen hebben bij de Federale Dienst tegen Monopolies (FAS) klacht ingediend tegen die stijgende voedselprijzen, zo heeft woordvoerster Tatjana Seljoekova van FAS gezegd. De FAS heeft een speciale "hotline" op zijn website geopend voor klachten en voorstellen, kort na de instelling van het invoerverbod. “De meeste mensen klagen over de hoge prijzen voor vooral vlees, kip en vis”, aldus Seljoekova. Niet alleen consumenten maar ook sommige ondernemers, onder wie restauranthouders, kloppen bij FAS aan.

Bron: Belga

Beeld: Mcx-press / Wikimedia Commons

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek