nieuws

Quick denkt aan uitbreiding in China en Rusland

nieuws
De hamburgerketen Quick wil nieuwe markten aanboren in Rusland, China en Spanje. Vooral de omvang van de markt in China en Rusland lijkt Quick aan te spreken. Gedelegeerd bestuurder, Jean-Paul Brayer, hakt tegen de zomer de knoop door. Quick maakte afgelopen maandag na beurstijd bekend dat de nettowinst over 2005 met 85 procent gestegen is.
1 maart 2006  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:56
De hamburgerketen Quick wil nieuwe markten aanboren in Rusland, China en Spanje. Vooral de omvang van de markt in China en Rusland lijkt Quick aan te spreken. Gedelegeerd bestuurder, Jean-Paul Brayer, hakt tegen de zomer de knoop door. Quick maakte afgelopen maandag na beurstijd bekend dat de nettowinst over 2005 met 85 procent gestegen is.

Quick is aan het bekijken of het de landen in kwestie zelf gaat betreden of via een overname. Volgens Brayer is het niet de bedoeling om via franchising te werken, al kan dat in Spanje wel het geval zijn. Mogelijk opteert de hamburgerketen voor het vormen van joint ventures. Als het niet alles zelf moet doen, vraagt de uitbreiding dan niet zoveel investeringen. Quick is bereid om zelf met de helft van het geld over de brug te komen, en in geval van overname of landenopeningen kan nog bijkomend geïnvesteerd worden.

De Belgische hamburgerketen droomt al langer van buitenlandse expansie. Maar in Oost-Europa kreeg het het deksel op de neus. De restaurants in Hongarije werden al even snel gesloten als ze opgericht waren. "Een te moeilijke markt met te weinig koopkracht en te veel concurrenten", legde Brayer de mislukking toen uit.

Vervolgens richtte hij zijn aandacht op het zuiden. Quick werkt intussen aan een franchisenetwerk in Algerije. Daar hoopt Brayer tegen de zomer een eerste restaurant te openen. Verder onderhandelt de keten ook met franchisenemers in Turkije, Tunesië en Saoedi-Arabië. Ook daar zouden de eerste restaurants tegen eind dit jaar kunnen openen. In de laatste drie landen mikt Quick op een netwerk van minstens dertig restaurants.

Quick maakte maandag na beurs de resultaten van het boekjaar 2005 bekend. De nettowinst steeg met 85 procent tot 27,3 miljoen euro. De verkoop van hamburgers en frisdranken steeg met 5,3 procent tot 760,5 miljoen. "Een historisch record", zegt Quick in een persbericht. De nieuwe producten als Radikals, Double Effects, Suprëmes Chicken en Pepper, Super Giant, de Xtremes en de Hot Dog worden blijkbaar gesmaakt door de consument. Maar ook de keuze om gezondere producten als salades en soepen in de rekken te leggen, legt de keten geen windeieren.

In het jaarverslag daalde de omzet wel met 2,7 procent, maar dat komt vooral omdat de logistiek in België en Luxemburg wordt uitbesteed. In 2005 opende Quick acht nieuwe zaken. Dit jaar zullen er dat twaalf tot vijftien zijn, in België en Frankrijk. De verwachting is dat de omzet daardoor met 4 tot 5 procent zal toenemen, net als de winst.

Bron: De Morgen

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek