nieuws

Populariteit Belgische kriekbieren blijft stijgen

nieuws
De Belgische kriekbieren zetten in 2007 hun opmars voort. Dat zegt Theo Vervloet van de beroepsfederatie van Belgische Bierbrouwers in het licht van de jaarlijkse levering van krieken die traditioneel in het begin van juli plaatsvindt. Precieze cijfers voor 2007 zijn er volgens Vervloet nog niet, maar Lian Verhoeven, woordvoerster van InBev, zegt dat de productie van Belgische kriekbieren de laatste drie jaar met 17 procent is gestegen.
13 juli 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:00
De Belgische kriekbieren zetten in 2007 hun opmars voort. Dat zegt Theo Vervloet van de beroepsfederatie van Belgische Bierbrouwers in het licht van de jaarlijkse levering van krieken die traditioneel in het begin van juli plaatsvindt. Precieze cijfers voor 2007 zijn er volgens Vervloet nog niet, maar Lian Verhoeven, woordvoerster van InBev, zegt dat de productie van Belgische kriekbieren de laatste drie jaar met 17 procent is gestegen.

"Vooral in het buitenland zijn kriekbieren steeds populairder", zegt Vervloet, "al zijn de Belgische fruitbieren nog altijd geen echt exportproduct." Op dat vlak zijn per brouwerij uiteenlopende trends merkbaar. InBev, producent van drie soorten kriekbier (Belle-Vue), zegt dat haar kriekbieren voornamelijk in België worden verkocht. "Belle-Vue is een 'local brand', een merk dat zich voornamelijk op de Belgische markt richt", zegt de woordvoerster. Ook Alken-Maes (Mort Subite) richt zich volgens haar woordvoerder Steven Demedts vooral op de Belgische markt.

Bij Liefmans Breweries, die twee kriekbieren produceert, gaat meer dan de helft van de productie van kriekbieren naar het buitenland. "De vraag uit Engeland, de Verenigde Staten en Canada blijft ook in 2007 stijgen", verduidelijkt de gedelegeerd bestuurder van Liefmans Breweries, Gino Vantieghem. Ook Jean-Pierre Van Roy van brouwerij Cantillon zegt dat hij in vergelijking met vorig jaar veel meer bestellingen uit het buitenland kreeg. "Veertig procent is voor de export bestemd", zegt Van Roy.

Een niet te stoppen trend is volgens de bierbrouwerfederatie dat iets lichtere en vaak zoetere varianten steeds beter verkopen. "Vooral twintigers, jonge dertigers en vrouwen zijn steeds meer vragende partij voor die commerciëlere bieren", zegt Vervloet. "Zij verkiezen een iets zoeter biertje boven een gewone pils of een zwaardere trappist. Het is logisch dat de brouwers op die vraag inspelen en het is het normale antwoord op de populaire 'alcopops', die ongeveer hetzelfde percentage alcohol bevatten".

InBev bracht vorig jaar naast Belle-Vue Kriek (5,2 pct) en Belle-Vue Kriek Extra (4,3 pct) bijvoorbeeld Belle-Vue Extra Appel-Kers (2,4 pct) op de markt. Bij Alken-Maes bestaat er naast de Oude Kriek (6,5 pct) en de gewone Kriek (4,5 pct) ook een Xtreme Kriek (4,3 pct). Ook Palm Breweries biedt naast de Boon Kriek (4,5 pct) en de Boon Kriek Mariage Parfait (8 pct) ook het jongere merk Redbach (3,5 pct) aan. Bij Liefmans Breweries bestaat er naast de gewone Liefmans Kriek (6 pct) ook een zoetere Fruitesse (3,5 pct).(KS)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek