Peuters in kinderdagverblijf zijn vaker te dik
nieuwsPeuters die naar een kinderdagverblijf gaan, zijn vaker te dik dan leeftijdgenootjes die thuis blijven. Kinderen die als tweejarige al te zwaar zijn, maken ook meer kans op overgewicht op volwassen leeftijd. Dat stelt bewegingswetenschapper Jessica Gubbels van de Universiteit Maastricht, die volgende week promoveert op een onderzoek naar het lichaamsgewicht van jonge kinderen.
Volgens Gubbels eten kinderen op een kinderdagverblijf meer als de leiding samen met hen aan tafel gaat, wat meestal het geval is. Peuters op een dagverblijf mogen aan tafel vaak zelf eten pakken, waardoor ze volgens de onderzoekster ook meer gaan eten.
Volgens Gubbels zijn de resultaten van een behandeling tegen overgewicht slecht bij kinderen en jongvolwassenen die al te zwaar zijn. Ze stelt vast dat het ontwikkelen van overgewicht al tussen de twee en zes jaar begint. "Preventie op heel jonge leeftijd is daarom essentieel om de obesitasepidemie tegen te kunnen gaan", meent Gubbels.
Gubbels raadt aan meer onderzoek te doen naar de wisselwerking tussen voeding thuis en op het kinderdagverblijf. Zij ontdekte reeds dat tweejarige peuters meer snacks en frisdrank gebruiken als ze vaak voor de televisie of achter de pc mogen zitten. Als de kinderen wat ouder zijn, tussen vijf en zeven jaar, blijkt het verbieden van snoep en snacks niet veel zin te hebben. Ouders kunnen hun kinderen beter stimuleren gezond te eten en te bewegen.
Bron: Belga