nieuws

Pcfruit ontvangt internationale delegatie perenexperten

nieuws
Donderdag ontving het Proefcentrum Fruitteelt in Sint-Truiden 173 perenspecialisten uit 30 landen die deelnemen aan een vijfdaags perensymposium dat in samenwerking met het Fruitteeltcentrum van KU Leuven wordt georganiseerd. Marc Vandeput, voorzitter van pcfruit, verkneukelt zich erover dat het internationaal netwerk van het proefcentrum dezer dagen flink versterkt wordt. Daardoor kunnen buitenlandse kennis en onderzoeksresultaten ingezet worden in de adviesverlening aan Limburgse en Vlaamse fruittelers.
17 juli 2014  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:26

Donderdag ontving het Proefcentrum Fruitteelt in Sint-Truiden 173 perenspecialisten uit 30 landen die deelnemen aan een vijfdaags perensymposium dat in samenwerking met het Fruitteeltcentrum van KU Leuven wordt georganiseerd. Marc Vandeput, voorzitter van pcfruit, verkneukelt zich erover dat het internationaal netwerk van het proefcentrum dezer dagen flink versterkt wordt. Daardoor kunnen buitenlandse kennis en onderzoeksresultaten ingezet worden in de adviesverlening aan Limburgse en Vlaamse fruittelers.

In het kader van de ‘International Society for Horticultural Science’ (ISHS) wordt van 14 tot 18 juli het twaalfde internationaal perensymposium georganiseerd. De vereniging heeft meer dan 7.500 individuele leden uit de hele wereld, een groot aantal institutionele leden en zo'n 50 lidstaten/landen. ISHS is een belangrijke bron van up-to-date informatie over wereldwijd tuinbouwonderzoek en stimuleert samenwerking tussen professionals wereldwijd.

Het succes van ISHS zit hem grotendeels in de meer dan 40 gespecialiseerde symposia die jaarlijks worden georganiseerd. Deze symposia vinden verspreid over de ganse wereld plaats en concentreren zich doorgaans op een technisch onderwerp, gewas, teelt of onderzoeksgebied. Elk symposium staat onder leiding van een zogenaamde ‘convener’. Tom Deckers, senior onderzoeker bij pcfruit, neemt voor het actuele perensymposium deze rol op zich.

Het feit dat de onderzoekers van pcfruit een belangrijke rol in de organisatie van dit symposium spelen, is volgens voorzitter Marc Vandeput, tevens gedeputeerde van Economie, het beste bewijs dat de onderzoeksactiviteiten van pcfruit wereldwijd hoog staan aangeschreven. De pcfruit-onderzoekers worden bovendien regelmatig gevraagd als spreker tijdens buitenlandse studiedagen.

Tijdens het symposium worden wetenschappelijke lezingen gehouden over veredeling, duurzame teelttechnieken, intensieve plantsystemen, vruchtkwaliteit, enz. Vijf dagen lang wordt aangetoond dat (toegepast) wetenschappelijk en demonstratief onderzoek wereldwijd de motor van innovatie in de fruitteelt is. Onder meer de Spaanse ervaringen met intensieve plantsystemen voor peren komen aan bod. Ook in Spanje, na Italië de tweede grootste perenproducent van Europa, ziet men namelijk een duidelijke evolutie naar intensieve plantsystemen waarbij de vruchten dichtbij de gesteltakken worden geproduceerd om de vruchtkwaliteit bij het ras conference optimaal te kunnen houden.

Door op één namiddag meer praktische lezingen te bundelen en ze simultaan te vertalen naar het Nederlands kregen ook de Vlaamse en Nederlandse perentelers de kans om de wetenschappelijke lezingen te volgen en in contact te komen met perenspecialisten van over de hele wereld. Donderdag was de ‘field day’ waarop er bedrijfsbezoeken en een bezoek aan de innovatieve onderzoekssite van pcfruit gepland waren.

Voorzitter Marc Vandeput spreekt van een “uniek moment” voor de onderzoekers van pcfruit om de internationale contacten te versterken. “Op die manier kan de kennis van pcfruit inzake teelt- en veredelingstechnieken, plantsystemen en productieomstandigheden worden getoetst aan buitenlandse onderzoeksprojecten. Op basis van de uitwisseling kunnen misschien innovatieve teelttechnieken, bruikbaar voor de Limburgse fruitteelt worden gevonden.”

Beeld: Concentra

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek