nieuws

Open VLD wil meer bevoegdheden voor energieregulator

nieuws
Open VLD wil de Belgische energieregulator Creg beter wapenen tegen onredelijke tariefstijgingen van gas of elektriciteit. Zo wil de partij dat de bevoegdheid van de Creg wordt uitgebreid zodat die inzage krijgt in de prijzen die leveranciers en producenten aanrekenen aan hun klanten. Daarnaast moet de regulator in de toekomst kunnen oordelen over de redelijkheid van de tariefvoorstellen van de netbeheerders. Als de regering niet snel een initiatief neemt, zal Open VLD zelf een wetsvoorstel indienen om de bevoegdheden van het Creg uit te breiden.
20 februari 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:02
Open VLD wil de Belgische energieregulator Creg beter wapenen tegen onredelijke tariefstijgingen van gas of elektriciteit. Zo wil de partij dat de bevoegdheid van de Creg wordt uitgebreid zodat die inzage krijgt in de prijzen die leveranciers en producenten aanrekenen aan hun klanten. Daarnaast moet de regulator in de toekomst kunnen oordelen over de redelijkheid van de tariefvoorstellen van de netbeheerders. Volgens Open VLD-fractieleider Bart Tommelein zal zijn partij via een wetsvoorstel aandringen op een versterking van de bevoegdheden van de Creg, als de regering niet snel zelf stappen onderneemt.

De voorbije maanden liet de regulator niet na om duidelijk te maken dat hij machteloos moet toekijken wanneer forse stijgingen van de gas- en elektriciteitsprijs worden aangekondigd. Dat was een eerste keer in juni 2007, toen Electrabel een zeer sterke stijging van de gasprijs aankondigde. Half januari rekende de regulator voor dat vooral door de forse verhoging van de distributienettarieven een gezin met een gemiddeld gas- en elektriciteitsverbruik 200 euro meer zal moeten neertellen als de jaarrekening in de bus valt.

Volgens Open VLD is er dringend nood aan een sterke en onafhankelijke regulator die moet kunnen nagaan of de Belgische consument een redelijke prijs betaalt voor elektriciteit en/of aardgas. De Vlaamse liberalen vinden dat de regulator de bevoegdheid moet krijgen om inzage te krijgen in de prijzen die de leveranciers en de producenten aanrekenen aan hun klanten. Volgens Tommelein is dat geen prijscontrole. Het inzagerecht biedt de Creg wel de mogelijkheid zeer snel gegevens te verzamelen als er signalen komen over onredelijke prijzen en de regering te briefen over de bevindingen.

Wat de nettarieven betreft gaat Open VLD heel wat verder. De Creg moet opnieuw kunnen beoordelen of de tariefvoorstellen van de netbeheerders al dan niet onredelijk zijn. Fractieleider Bart Tommelein wijst erop dat een studie van de Creg beschikbaar is over de manier waarop zijn bevoegdheden versterkt kunnen worden. "Het is een hapklare brok voor de minister van Klimaat en Energie om die studie in een wetsontwerp te gieten", vindt de Open VLD'er. Als dat niet snel gebeurt, dan dient zijn partij zelf een voorstel in, voegt hij er nog aan toe.(GL)

Bron: De Standaard

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek