nieuws

Onderzoek naar manipulatie van deal Lactalis-Parmalat

nieuws
De Italiaanse politie doorzocht woensdag de kantoren van zes bedrijven in een onderzoek naar mogelijke aandelenhandel met voorkennis en marktmanipulatie in de deal tussen het Franse Lactalis en het Italiaanse Parmalat. Dat bericht het Italiaanse persagentschap ANSA.
11 mei 2011  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:15

De Italiaanse politie doorzocht woensdag de kantoren van zes bedrijven in een onderzoek naar mogelijke aandelenhandel met voorkennis en marktmanipulatie in de deal tussen het Franse Lactalis en het Italiaanse Parmalat. De Milanese afdelingen van de banken Intesa Sanpaolo SpA, Société Générale, Crédit Agricole en Lazard en twee pr-bedrijven kregen het bezoek van de politie, bericht het Italiaanse persagentschap ANSA.

Het onderzoek startte in maart nadat Lactalis in een week tijd 29 procent van de aandelen van zijn kleinere Italiaanse concurrent in handen kreeg. De zoekactie op woensdag kwam er één dag voor een belangrijke vergadering van het bestuur van Parmalat. De leden van het bestuur zullen er de resultaten van het eerste kwartaal bespreken en nadenken over een overnamebod dat Lactalis hen vorige maand deed.

Parmalat werd bankroet verklaard in december 2003. Dat gebeurde nadat vier miljard euro, waarvan men dacht dat ze op een buitenlandse account van Bank of America stonden, in de realiteit niet bleken te bestaan. Het bankroet sloeg een gat van 14 miljard euro in de financiën van Parmalat. Meer dan 100.000 kleine beleggers verloren hun spaargeld. Parmalat werd in 2005 terug opgenomen in de aandelenbeurs van Milaan, nadat het enkele verlieslatende buitenlandse activiteiten had afgestoten.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek