nieuws

Nog 1 op 8 Chinese kinderen ziek door melamine

nieuws
Ongeveer één op de acht kinderen uit China die met melamine vervuilde melkproducten hebben geconsumeerd, heeft blijvende nierschade. Zo kampt bijvoorbeeld 12 pct van de kinderen met nierstenen. Op langere termijn zouden zich nog andere gezondheidsproblemen kunnen voordoen. Dat ontdekten medici van de Universiteit van Peking.
24 februari 2010  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:11
Lees meer over:

Ongeveer één op de acht kinderen uit China die met melamine vervuilde melkproducten hebben geconsumeerd, heeft blijvende nierschade. Zo kampt bijvoorbeeld 12 pct van de kinderen met nierstenen. Op langere termijn zouden zich nog andere gezondheidsproblemen kunnen voordoen. Dat schrijven medici van de Universiteit van Peking in een Canadees wetenschappelijke tijdschrift.

Bijna achtduizend slachtoffertjes van drie jaar en jonger zijn onderzocht. De meeste van hen hebben zich hersteld zonder speciale behandeling, zo blijkt uit het onderzoek. De zwaarst getroffen kinderen wonen in een plattelandsgebied waar de vervuiling van melkpoeder met het giftige melamine het sterkst was.

Het schandaal kwam kort na de Olympische Spelen van 2008 naar buiten. Melkpoederfabrikanten bleken melamine te hebben gebruikt om te verhullen dat de melk was aangelengd. Door melamine kregen honderdduizenden kinderen last van nierstenen. Zeker zes kinderen overleden daaraan. Enkele hoofdverdachten zijn geëxecuteerd. Onlangs dook opnieuw melk op die melamine bevatte.

Bron: Agrarisch Dagblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek