nieuws

Na protest van België: Frankrijk overweegt duurzaamheidsregels uit te stellen tot 2030

nieuws

Vlaanderen heeft informele signalen ontvangen dat Frankrijk bereid zou zijn om de invoering van nieuwe duurzaamheidsregels uit te stellen tot 2030. Dat antwoordde Vlaams minister van Landbouw en Omgeving Jo Brouns (cd&v) in de Commissie Landbouw. De Belgische groente- en aardappelverwerkende industrie trok daarover aan de alarmbel omdat deze duurzaamheidsregels Belgische verwerkers uit de markt dreigden te duwen.

Vandaag Griet Lemaire

In een persbericht liet FVPhouse vorige week zijn ongenoegen blijken over de invoering van de EGAlim-wetgeving en de HVE3-certificeringsplicht (Haute Valeur Environnementale niveau 3) in Frankrijk. Die wetgeving bepaalt dat vanaf 2027 enkel nog HVE3 en een aantal nationale alternatieven worden aanvaard als duurzaamheidslabel in de Franse publieke catering. Omdat er vandaag nog geen procedure is die gelijkwaardige buitenlandse certificeringssystemen erkent, zorgt dit voor een ongelijk speelveld, zo stelde FVPhouse. Het kreeg daarbij de steun van Boerenbond, Fevia en Vegaplan.

Want ook al gaat het enkel om de publieke catering waar het label verplicht wordt, toch heeft de beslissing een veel bredere impact. Franse afnemers kiezen ervoor om hun volledig assortiment te laten voldoen aan de EGAlim-vereisten omdat een opsplitsing van de productstromen logistiek en operationeel onhaalbaar is. Om klaar te zijn tegen begin 2027 starten Franse afnemers bovendien nu al met de heroriëntatie van hun bevoorrading. “Onze duurzame Belgische producten dreigen dus uit de markt geduwd te worden”, aldus FVPhouse.

Commissie ziet geen graten in de wet zelf

In de Commissie Landbouw wou cd&v-parlementslid Bart Dochy van minister Brouns weten welke stappen er al zijn ondernomen en nog zullen volgen om dit te vermijden. “Het dossier werd juridisch onderzocht door het directoraat-generaal Interne Markt, Industrie, Ondernemerschap en Midden- en kleinbedrijf van de Europese Commissie. Dat concludeerde dat de Franse wet wel meerdere duurzame kwaliteitslabels toelaat, en dat er geen harde einddatum is waarop alleen bepaalde labels zullen overblijven. Ook zegt het dat buitenlandse certificeringen in principe als gelijkwaardig kunnen worden erkend”, zo antwoordde de minister.

Hoewel dat in principe zo is, blijkt dat niet uit de feiten, zo erkende Brouns. “Dat systeem bestaat vandaag op papier, maar is nog niet echt uitgewerkt. Dat er nog geen buitenlandse labels erkend zijn, komt niet omdat het niet wettelijk mag, maar omdat de praktische regels daarvoor ontbreken. Zolang die er niet zijn, bestaat het risico dat buitenlandse bedrijven in de praktijk benadeeld worden of zelfs uitgesloten raken. De Commissie heeft laten weten dat het de Franse autoriteiten hierover wil aanspreken om dat in de komende periode verder uit te klaren.”

Wordt informeel uitstel ook geformaliseerd?

Ondanks deze minder doortastende houding van de Europese Commissie, lijkt er via rechtstreekse contacten met Frankrijk wel schot in de zaak te komen. “Informeel hebben we eind april signalen gekregen dat Frankrijk bereid zou zijn om de maatregel tot minstens 2030 uit te stellen. Dat geeft ademruimte en tijd om ervoor te zorgen dat de Belgische bedrijven correct en gelijk behandeld worden, zowel bij de erkenning als bij de controles”, stelde Brouns. “Maar we kunnen pas echt tevreden zijn als dit ook formeel wordt bevestigd.”

De minister heeft daarom een formeel schrijven gericht naar zijn Franse collega’s. “Daarnaast heeft de federale administratie zowel met de Franse overheid als met de betrokken sectoren overleg gehad en we blijven dit ook opvolgen in onze contacten met de Europese Commissie”, klonk het. Tot slot heeft hij ook gevraagd aan VLAM om te bekijken of de exportondersteuning richting Frankrijk moet versterkt worden. “We blijven de Fransen dus op de hielen zitten. Zij kunnen niet aan marktverstoring doen”, aldus nog Brouns.

Markt voor diepvriesproducten zit in de lift, maar Vlaamse verwerkers hebben betere tijden gekend
Uitgelicht
De vraag naar conveniencefood, kant-en-klare maaltijden en diepvriesbereidingen zit stevig in de lift. Dat stelt Pierre-Alexandre Billiet van het retailmagazine Gondola op bas...
12 november 2025 Lees meer

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek