nieuws
Miljarden kwallen overvallen Ierse zalmkwekerij
nieuwsEen gigantische school kwallen heeft de vissen van de enige zalmkwekerij van Ierland om zeep geholpen. Eerst werden twee kooien met zalmen aangevallen door de miljarden kwallen, die een dikke laag vormden met een oppervlakte van zo'n 26 vierkante kilometer. "De zee zag rood van de kwallen. We konden er niets tegen beginnen, helemaal niets", aldus directeur John Russel van het bedrijf Northern Salmon. Nog geen week later onderging een derde kooi van Northern Salmon hetzelfde lot.
3 december 2007
Een gigantische school kwallen heeft de vissen van de enige zalmkwekerij van Ierland om zeep geholpen. Eerst werden twee kooien met zalmen aangevallen door de miljarden kwallen, die een dikke laag vormden met een oppervlakte van zo'n 26 vierkante kilometer. "De zee zag rood van de kwallen. We konden er niets tegen beginnen, helemaal niets", aldus directeur John Russel van het bedrijf Northern Salmon. Nog geen week later onderging een derde kooi van Northern Salmon hetzelfde lot.
Meer dan 150.000 jonge zalmen bezweken door de steken van de kwallen of door de stress die de aanval veroorzaakte. De boosdoener was de parelkwal, oftewel de Pelagia nocticula, die zich voor kort zelden in de wateren rond Ierland en Groot-Brittannië liet zien. Hetzelfde beest terroriseerde de afgelopen jaren ook al badgasten in de Middellandse Zee. Volgens sommige biologen rukken de kwallen door de opwarming van de aarde steeds verder naar het noorden op.(KS)
Bron: De Morgen