nieuws

Landbouwkrediet verstrekt 11% meer kredieten aan boeren

nieuws
Met een nettowinst van 45,2 miljoen euro boekte de groep Landbouwkrediet in 2010 5,7 procent meer winst dan een jaar eerder. "Zonder het effect van de bankentaks van 8,8 miljoen euro zou het resultaat vorig jaar met 15 procent toegenomen zijn", zegt CEO Luc Versele, volgens wie 2010 een goed jaar was voor de groep.
18 maart 2011  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:14

Met een nettowinst van 45,2 miljoen euro boekte de groep Landbouwkrediet in 2010 5,7 procent meer winst dan een jaar eerder. "Zonder het effect van de bankentaks van 8,8 miljoen euro zou het resultaat vorig jaar met 15 procent toegenomen zijn", zegt CEO Luc Versele. Opvallend is de stijging van de kredietproductie in de segmenten grote ondernemingen en land- en tuinbouw.

Het balanstotaal van de groep kwam vorig jaar uit op 10,76 miljard euro (+9,3%). Landbouwkrediet gaat voor het achtste jaar op rij een nettodividend van 5 procent uitkeren. De goede commerciële activiteit wordt weerspiegeld in een stijging van de klantendeposito's van de groep Landbouwkrediet met 10,1 procent en van de kredieten aan het cliënteel met 8 procent.

De kredietproductie stijgt opvallend in de segmenten grote ondernemingen (+37,7%) en land- en tuinbouw (+10,7%). In de segmenten particulieren (-11,3%) en KMO (-12,6%) stelt Landbouwkrediet een daling vast ten opzichte van de uitermate hoge productiecijfers van 2009 (een recordstijging van 30%).

Het afgelopen jaar was er volgens Landbouwkrediet één van twijfel en voorzichtig optimisme. "De naweeën van de financiële aardverschuiving en de schrik voor nieuwe financiële schokken enerzijds, en het aantrekken van de economie en de toename van het consumentenvertrouwen anderzijds, maakten dat gedurende het hele jaar voorzichtigheid primeerde", legt Luc Versele uit.

Dit alles leidde volgens hem tot een sterke en agressieve commerciële concurrentie. "Bovendien werden de kleinere banken gepenaliseerd door de onrechtvaardige bankenheffing", zegt Versele. "Voor onze bank kwam die heffing overeen met 20 procent van het resultaat van de groep."

Landbouwkrediet volgt al sinds 2003 een beleid van voorzichtige groei en diversificatie. De acquisitie van Centea die recent aangekondigd werd, is de grootste stap in de richting van die groei. "Landbouwkrediet heeft het voorbije jaar hard achter de schermen gewerkt aan de voorbereiding van de acquisitie van Centea", zegt Alain Diéval, de voorzitter van de raad van bestuur van Landbouwkrediet.

De groep Landbouwkrediet bestaat buiten de bank Landbouwkrediet ook uit Landbouwkrediet Verzekeringen, Keytrade Bank, Europabank en binnenkort ook Centea. Landbouwkrediet beschikt over een net van 259 agentschappen, verspreid over Vlaanderen en Wallonië, en vaak gelegen in de landelijke gebieden van ons land.

Bron: eigen verslaggeving/Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek