nieuws

Kritiek op Amerikaanse maatregelen tegen MKZ

nieuws
In de Verenigde Staten groeit de bezorgdheid over mogelijke verspreiding van mond- en klauwzeer. Volgens critici nemen de autoriteiten te weinig maatregelen om te voorkomen dat de zeer besmettelijke veeziekte overslaat naar de VS.
27 maart 2001  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:51
In de Verenigde Staten groeit de bezorgdheid over mogelijke verspreiding van mond- en klauwzeer. Volgens critici nemen de autoriteiten te weinig maatregelen om te voorkomen dat de zeer besmettelijke veeziekte overslaat naar de VS.

In de New York Times van maandag zegt voormalig minister van landbouw onder president Clinton, Dan Glickman, dat het Witte Huis de bewaking aan de grenzen moet verbeteren. Ook zou de regering-Bush de veeziekte moeten zien als een bedreiging van de nationale economische veiligheid.

Amerikaanse boeren zijn eveneens bezorgd. De controles in havens en aan de grenzen zouden moeten worden verscherpt. Zij wijzen erop dat het Verenigd Koninkrijk uitstekende veiligheidsmaatregelen tegen de ziekte heeft, maar dat die daar desondanks keihard heeft toegeslagen.

Volgens de huidige minister van landbouw Ann Veneman zoekt de regering naar een balans tussen de internationale handel en de behoefte om haar 50 miljard dollar omzet tellende vleesindustrie te beschermen.

Het ministerie heeft onder meer een hotline ingesteld waar mensen met vragen over MKZ terecht kunnen. Verder is de import van vlees en vleesproducten uit de Europese Unie verboden en zijn havens en vliegvelden in een verhoogde staat van paraatheid gebracht.

Bron: ANP

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek